top of page
  • Izel Fenerci

Adidas da Ortaklarıyla Metaverse Dünyasına Adım Atıyor.

Nike'ın geçtiğimiz günlerde NFT ve metaverse atağının ardından, Adidas da, Bored Ape Yacht Club, PUNKS Comic ve gmoney olmak üzere üç dikkate değer NFT oyuncusuyla beraber metaverse dünyasına adım atıyor. Şirket bu kapsamda "Into the Metaverse" adlı bir NFT serisi başlatacak.

Bu seri sayesinde NFT sahiplerinin özel ürün indirimlerini satın alabileceği bildiriliyor. Adidas'ın bu metaverse erişimi, blockchain tabanlı oyun dünyası The Sandbox ve diğer platformlar için sanal giyilebilir cihazlar, buna uygun fiziksel ürünler içerecek.

Marka bununla birlikte NFT alanında en etkin topluluklardan birine katılmak için Indigo Herz adlı bir Bored Ape Yacht Club NFT'yi de satın aldığı biliniyor.

Bu şekilde NFT alıcıları dijital ve fiziksel Adidas ürünlerine erişebilecek. Ürünlerin İlk başta, fiziksel mağazalarında eşofman, üzerinde blockchain adresi olan bir kapüşonlu sweatshirt ve turuncu bir bere olacağı belirtildi.

NFT'ler, Adidas'ın web sitesi aracılığıyla 17 Aralık'ta 0,2 ETH veya yaklaşık 800 dolar karşılığında satışa sunuldu. Adidas, güvenlik protokolleri nedeni ile ne kadarlık bir NFT’nin satılacağı bilgisini paylaşmadı.


5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page