top of page
  • Izel Fenerci

Adidas,Kanye West ile Yollarını Ayırdıktan sonra Yeezy Marka Ayakkabılara Olan Talep Artış Gösterdi.

Adidas, rapçi Kanye West'le şirkete milyarlar kazandıran ancak sanatçının Irkçı söylemlerinin ve saldırgan tutumunun ardından tartışmalı hale gelen ortaklığını sonlandırdı.

Şirket,konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ''Yapılan detaylı inceleme sonucunda şirket Ye ile ortaklığını hemen geçerli olacak şekilde iptal etme kararı aldı'' dedi.

Yahudi düşmanlığı nedeniyle Adidas artık Yeezy ürünleri üretmeyecek ve Kanye'ye yapılacak tüm ödemeleri durduracak.

Açıklamada, ''Adidas Yahudi düşmanlığı ve herhangi bir nefret söylemine karşı tolerans göstermez. Ye'nin son yorumları ve yaptıkları kabul edilemez, nefret dolu ve tehlikeli'' olarak belirtildi.

JPMorgan Chase and Balenciaga da Kanye West ile anlaşmalarını sonlandırdı.

Kanye geçen haftalarda Paris Moda Haftası'nda giydiği ''Beyaz Canlar Kıymetlidir'' yazılı bir tişört nedeni ile sosyal medya üzerinden Yahudi düşmanlığına yönelik paylaşımlarda bulunmuştu.

Olayın Ardından Yeezy Marka Ayakkabılara Olan Talep Artış Gösterdi.

Adidas'ın bu hafta Kanye West olarak bilinen rapçi Ye ile yaptığı ticari ortaklığın fişini Yahudi karşıtı sözleri üzerine çekmesinin ardından, Yeezy marka ayakkabılara olan talep sneakerhead'ler arasında artıyor. Şirket, CBS MoneyWatch'e verdiği demeçte, spor giyim devinin duyurusundan bu yana üç gün içinde, yaklaşık 200.000 kullanıcılı spor ayakkabılar için takas tabanlı bir platform olan Tradeblock'taki ticaret faaliyeti %40 arttı. Hizmet ayrıca, gelecekte almayı umdukları spor ayakkabılarını takip edebilecekleri çevrimiçi istek listelerine Yeezy ayakkabılarını ekleyen kullanıcı sayısında %10'luk bir artış gördü.


15 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page