top of page
  • Izel Fenerci

Adidas Reebok ile Yollarını Ayırdı.

Spor giyimin tanınan markalarından Reebok, Adidas tarafından 2006 yılında 3.8 Milyar karşılığında satın alındıktan 15 yıl sonra 2.5 milyar dolar karşılığında Athentic Brands Group'a satıldı.

Reebok son dönemde beklenen talebi karşılayamamasıyla dikkat çekiyordu. Reebok'u yeni sahibi olan marka yönetim şirketi ABG'nin portfolyosu arasında Nine West, Aeropostale, Brooks Borthers gibi önceki yıllarda iflas etmiş büyük markalar da bulunuyor.New York merkezli ABG şirketi bu yaz halka açılmayı da planlıyor.

1897 yılında İngiltere'de kurulan ancak merkezi Boston'da olan Reebok, 1986 yılında halka arz edilmiş ve 2006 yılında Nike ile girilen büyük rekabet sonrasında Adidas tarafından satın alınmıştı.

2022 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması beklenen satışta Adidas CEO'su Kasper Rorsed, bu değişiklik sayesinde Reebok'un uzun vadeli başarı için iyi konumlanan bir firma olacağına dair inancını paylaştı. Ancak Reebok'un son zamanlarda UFC ve Crossfit ile ortaklık kurarak sporcular için tercih edilen bir marka olarak konumlandırma girişimlerine rağmen, satışlar istenen seviyelere ulaşamadı.

2021 mart ayında açıkladığı yeni 5 yıllık stratejisinde Adidas’ın küresel spor ürünleri pazarındaki liderliğini güçlendirmeye yönelmişti.7 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page