top of page
  • Yazarın fotoğrafıASAP HABER

ADITYA BIRLA FASHION & RETAIL HİSSELERİ İÇİN FLİPKART İLE ANLAŞIYOR

Hindistan merkezli iki kuruluş olan Flipkart ve Hindistan'ın önemli giyim markalarından 3 bin ve üzeri fiziksel mağazaya sahip Aditya Birla Fashion and Retail aynı masaya oturuyor. Flipkart’ın Aditya Birla Fashion and Retail’ın hisselerini almak için anlaştığı duyruldu.

Habere göre Aditya Birla Fashion and Retail'ın yüzde 7,8 hissesini Flipkart satın alacak. Flipkart’ın bu anlaşma için 203,8 milyon doları gözden çıkardığı biliniyor. Aditya Birla Fashion and Retail şu an için hisselerinin yüzde 55.13'üne sahip durumda.

Yapılacak partnerlik anlaşmasında Flipkart'ın platformu içinde Aditya Birla Fashion and Retail'ın ürünlerini de satmaya başlayacak.

Anlaşma hakkında açıklamalarda bulunan Flipkart Group CEO'su Kalyan Krishnamurthy:’’ Flipkart ve Aditya Birla Fashion and Retail'ın ülke genelinde modayı tüketiciler için daha ulaşılır hale getirmek için beraber çalışacaklarını’’ belirtti.

203,8 milyon dolar ile bu yıl Hindistan'da offline perakende sektörü özelinde yapılan en büyük ikinci anlaşma olduğu bilinmekte. Hindistan’da şu zamana kadar yapılan en büyük anlaşma, Reliance Retail'ın Future Group'un perakende ve toptan satış birimlerini 3,4 milyar dolara satın alması olmuştu.

Kaynak: Webrazzi


9 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page