top of page
  • Izel Fenerci

Amazon, Fiziksel Mağazaları için Geri Sayım Başlattı.

Dünyaca tanınan e-ticaretin dev platformu Amazon, ABD'de fiziki mağaza açacağını duyurdu.

The Wall Street Journal’den alınan bilgilere göre; Sektörede 27 yılı aşkın süredir online olarak hizmet veren dev Amazon açacağı fiziksel mağazasında giyim, ev eşyası, ve elektronik gibi ürünlere ağırlık verecek.

Dünya Markaları da Bulunacak.

Satış kanallarında farklı bir uygulama sergileyecek olan Amazon'un ilk büyük mağazalarını, Ohio ve Kaliforniya'da açması bekleniyor. Mağazalar iki bin metrekarenin üzerinde bir büyüklükte olması ve ünlü markaların ürünlerine yer verileceği de söyleniyor.

Amazon logolu ürünler Geliyor.

Amazon’un büyük perakende mağazalarında, kendi logosu ile üretilen ürünler de yer alacak. Pandemi ile birlikte yeni bir döneme giren Amazon, “ABD’nin en büyük kıyafet satış noktası” ünvanını geliştirmeyi hedefliyor.

Hangisi Daha Önemli?: E-Ticaret mi? Fiziksel mağaza mı?

Uzun yıllar online satış yapmak adına Amazon’u rol model alan pek çok girişimci için fiziksel mağaza açmanın ekstra bir maliyet gerektirdiğini bununla birlikte bu durumun zaman kaybettireceğini düşünüyordu. Amazon’un bu hamlesi, girişimcilerin bu düşünceyi tekrar sorgulamasına neden oldu. Sektöre girmiş girişimcilerin aklına “Fiziksel mağaza mı? E-ticaret mi?” sorularını da beraberinde getirdi.


3 görüntüleme0 yorum

Комментарии


bottom of page