top of page
  • Izel Fenerci

Arklyz Group, küresel marka portföyünü genişletmeye devam ediyor.

The Athlete’s Foot, Asphaltgold, Intersocks ve dünya çapında lisans ve dağıtım anlaşmalarına sahip olan şirket, Alman ayakkabı mağazası üreticisi Lloyd Shoes’u, aileye ait Alman ayakkabı şirketi Ara AG'den satın aldı. 2024'ün ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşmanın şartları açıklanmadı. 1888'den beri Almanca konuşulan ve İskandinav ülkelerinde lüks ayakkabı üreten Lloyd Shoes, 48 ülkede yaklaşık 2,800 satış noktasında ürünlerini satıyor, Almanya genelinde 35 mağaza işletiyor ve Kopenhag, Lima, Viyana ve Pekin'de mağazaları bulunuyor, ayrıca web sitesi üzerinden uluslararası satış yapıyor. Yıllar içinde, marka elbise ayakkabılarına ek olarak boş zaman segmenti ve aksesuarlar ekledi ve perakende filosunu büyüttü.

Arklyz Group CEO'su Param Singh, "Bugünkü duyuru bizim için başka bir stratejik kilometre taşı," dedi ve ekledi: "Alman ayakkabı endüstrisindeki en saygın ve tanınmış şirketlerden birini devralma fırsatı eşsiz bir fırsat. Lloyd, zaten ana Avrupa pazarlarında erkeklerin premium segmentinde tartışmasız pazar lideri ve biz onu uluslararası olarak daha da geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Singh, Lloyd'un omnichannel (çok kanallı) yeteneklerini geliştirme potansiyelini de gördüğünü belirtti. Anlaşma, 2022'de Baltimore merkezli spor ayakkabı ve sokak giyim perakendecisi Shoe City'yi satın alan Arklyz için en son ayakkabı satın alımını işaret ediyor. Arklyz, ayrıca Salomon, Head, Crocs, Nordica, Adidas ve Hey Dude gibi markalar için küresel lisanslar veya toptan dağıtım anlaşmalarına sahip.

Ara AG'nin CEO'su Andreas Wortmann, "Arklyz'ın yaşam tarzı ve ayakkabı sektörlerinde geniş uzmanlığı, Lloyd'u sahip olması için iyi bir uyum sağlıyor" dedi. Lloyd Shoes'un yönetim direktörü Andreas Schaller, "Lloyd, küresel olarak tanınan bir premium ayakkabı ve yaşam tarzı markası olmayı hedefliyor. Son yıllarda güzel bir büyüme gerçekleştirdik. Şimdi, Arklyz ve onun uzmanlığı ile birlikte, omnichannel stratejimizi daha da güçlendirebilir ve uluslararası pazarlarda genişleyebiliriz,” dedi ve ekledi: “Arklyz ve Param Singh ile çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Arklyz CEO'su Param Singh, daha önce, potansiyel satın alma hedefleri söz konusu olduğunda, "güçlü marka ilişkileri" ve "sadık tüketici tabanı" olan mevcut işletmeleri aradığını söylemişti. JD Sports ve Foot Locker gibi şirketlerden ilham aldığını belirtti; her ikisi de son yıllarda mağaza filolarını ve tüketici erişimlerini genişletmek için dikkate değer satın almalar yaptı.


15 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page