top of page
  • Yazarın fotoğrafıASAP HABER

ASAP Blog: ''Efsane Cuma Çılgınlığı Koronaya Karşı''

Hepimizin bildiği gibi her yıl özellikle Amerika'da gerçekleşen cuma çılgınlığı alışveriş severlerin beklediği en büyük etkinliklerden bir tanesi haline geldi. %80'e varan indirimlerde müşteriler birbiri ile yarışarak, büyük bir kargaşada alışveriş yapıyor.''Efsane Cuma Çılgınlığı'', Avrupa ve Türkiye'yi de son yıllarda etkisi altına aldı. Şu zamana kadar geleneksel pazardan ilerleyen etkinlik 2020'nin gelmesi ve artan korona sebebiyle ''Acaba satış yöntemi değişikliğine gitmeli mi?'' dedirterek kimi fiziksel mağazaya ağırlık vermiş kurumları online satışlara yönlendirdi bile.


Peki Türkiye özellikle ayakkabı sektöründe bu değişimin neresinde?

Dünyada efsane cuma çılgınlığı değişimi Türkiye'yi daha fazla etkileyebilir.

https://satinalmadergisi.com/e-ticaret-ve-online-alisveris-trendleri-arastirmasi/ 'na göre Türk tüketiciler Çin ve ABD'ye göre daha fazla sosyal medyada zaman geçiriyor. Bununla birlikte,

yeni kapılar açan e-ticaret, perakendecilerin başvurabileceği, özellikle hitap ettiği kitle ile son dönemde büyük bir ivme yakalamış.


Bu online satış pazarı, son dönemlerde güzel bir alternatif olarak göze çarpıyor. İçinde olduğumuz hafta ise cuma çılgınlığı haftası ve en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de Covid-19.


Yalnızca bu süreçte kişilerin, Türkiye ve dünyadaki perakende alışverişlerinden uzak durması iyi bir tedbir yöntemi olarak görülüyor. Aksi takdirde mart 2020'den beri sürekli tekrarlayan ve artan virüse bir yeni davetiye daha çıkarılacağı gözüküyor. Gelecekte büyük pazarın nereye oynayacağını ve ağırlığının nerede sabitleneceğini hep beraber göreceğiz.


Perakendenin devleri, etkinliğe özel tedbirler almalı. Dünyamız, geleceğimiz ve insanlık için.

Herkese ''Online Efsane Cuma Çılgınlığı'' dilerim.

İzel FENERCİ14 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page