top of page
  • Izel Fenerci

"Ayakkabı Sektörünün Geleceği Masaya Yatırıldı.”

Güncelleme tarihi: 16 Şub

Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen ve ayakkabı sektörünün karşı karşıya olduğu sorunlar ile çözüm önerilerinin tartışıldığı çalıştayda, sektörün önde gelen isimleri bir araya geldi. Türkiye Ayakkabı Sanayi Derneği

organizasyonuyla düzenlenen etkinlikte, Ticaret Bakanlığı Tüketici Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Sn. Avni DİLBER, etkinliğin açılış konuşmasını yaptı.

Çalıştayda, ürün güvenliği ve haksız ticaret uygulamaları gibi konuların yanı sıra tüketici hakları ve endüstriyel yenilikler gibi çeşitli temalar ele alındı. Etkinlik, hükümet birimleri, endüstri dernekleri ve özel sektör temsilcileri arasında daha sürdürülebilir ve tüketici dostu bir piyasa ortamı yaratma konusunda iş birliğinin önemini vurguladı.

Etkinliğin ilk oturumunda, Topkapı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Erhan ASLANOĞLU, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sn. Erkan ZANDAR, FLO Mağazacılık Tedarik Operasyonları Direktörü Sn. Mahmut Bekereci Sail Lakers ve Aymakoop Başkanı Sn. Murat GÖL ve Trendyol Pazar Yeri Platform Kuralları ile Uyum Müdürü Sn. Biricik BENGİSU yer aldı.

İkinci oturumda, Ticaret Bakanı Yardımcısı Mahmut GÜRCAN katılımıyla başladı.Türkiye Barolar Birliği’nden Sn. Prof. Dr. Av. Şebnem AKİPEK ÖCAL, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketici Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Sn. Bayram UZUNOĞLAN, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketici Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Halil İPEK, Etiket ve Fiyatlandırma Dernekleri Federasyonu Sn. Halil YANAK ve Etiket Spor Mağazacılık sahibi Sn. Erkan ERSOY'un katılımıyla devam etti.

Üçüncü oturumda ise, Ankara Üniversitesi Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Arzu OĞUZ moderatörlüğünde, Hukuk Dairesi Üyesi Sn. İlhan KARA'nın yanı sıra, Ticaret Uzmanı Sn. Damla Yeşeren ARAFAL ve T.C. Ticaret Bakanlığı - Tüketici Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Sn. İlhan KARA gibi isimler yer aldı.

Çalıştayın kapanış konuşmasını, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketici Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Sn. Avni DILBER ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Berke İÇTEN yaptı. Çalıştay boyunca, ayakkabı sektöründe yaşanan ürün güvenliği, haksız ticari uygulamalar ve tüketici hakları gibi konuların yanı sıra, sektörün geleceğine yönelik yenilikçi çözümler de masaya yatırıldı. Sektör temsilcileri, akademisyenler ve hükümet yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik, ayakkabı sektörünün karşılaştığı sorunlara dikkat çekti ve sektörün tüm paydaşlarının ortak çözüm arayışlarına vurgu yaptı.

21 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page