top of page
  • Izel Fenerci

Ayakkabı Sektörünün Yaşadığı Sorunlar Federasyon ve Oda Başkanları İle Masaya yatırıldı.

Ayakkabı Sanayi Portalı ülkemizin çeşitli bölgelerindeki Ayakkabı üreticileri ve oda başkanları ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü Asap başkanı ve İTO Meclis Üyesi Berke İçten'in yaptığı toplantıya Ankara'dan Umum Ayakkabıcılar Federasyon Başkanı Ahmet Aydan, Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Emin İnce, Aymakoop Yönetim Kurulu Başkanı Murat Göl , Cabani Ayakkabı'nın sahibi ve İSO Ayakkabı ve Yan Sanayi Meslek Komite Başkanı C. Kubilay Kaban, İSO Meclis Üyesi Hüseyin Çetin, İlhan Esen firması sahibi ve İTO komite üyesi Abdullah Esen,Ulus Ayakkabı'nın Sahibi ve İTO Komite Üyesi Orhan Balta, Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan Oral, Manisa Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçın, Ödemiş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa Köksoy, İstanbul Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Karaman,Footcourt Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp Çevirgen,Asap Haber Editörü İzel Fenerci,Biberoğlu Ayakkabı Ortaklarından Çağlar Biberoğlu, Kahramanmaraş Kunduracılar Odası Başkanı Ali Köfte ve Konya Kunduracılar Odası Başkanı Nevzat KARA ve sektörümüzden üreticiler katılım sağlamışlardır.


Pandemi döneminde yaşanan ve süregelen problemlerin konuşulduğu ve tartışıldığı toplantıda Oda başkanlarımız bulundukları illerdeki son durumu ve esnafın sıkıntılarını dile getirmişlerdir.


Türkiye'deki kapasite ihtiyaçlarının belirlenmesi ve ona göre mağaza açılması, Sektöre özel SGK Paketi, ödeme ve tahsilat sistemleri, Pandeminin yarattığı belirsizlik ortamının üretici ve perakendeci üzerindeki etkileri detaylı olarak ele alınmıştır. Konkordatoların durumu ele alınırken, E-ticaret sitelerinin komisyon oranları ve Sanayicilerin finansman sorunları karşılıklı olarak değerlendirilmiş ve çözüm önerileri üst makamlara iletilmek üzere not edilmiştir.


Yaklaşık 3 saat süren toplantının sektör sorunlarının farklı bileşenler tarafından tartışılabilmesi, sektörümüzün birlik ve beraberliği açısından ve sorunlar karşısında ortak dil geliştirebilmesi adına güzel bir örnek olarak değerlendirilmiştir. Katılımcılar tarafından toplantının daha sık yapılması konusunda mutabakata varılmıştır.35 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page