top of page
  • Izel Fenerci

Aymod Fuarı Dış Basın Gündeminde

Dünyanın önde gelen ayakkabı haber sitesi Worldfootwear AYMOD’u haber yaptı.


Haberde 30 Mart - 2 Nisan tarihleri ​​arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Türkiye'nin en büyük ayakkabı fuarı AYMOD yaklaşık 450 firma ve 40 000'den fazla ziyaretçiyi ağırlamaya hazır olduğu belirtildi.

Türkiye'de yılda iki kez düzenlenen Aymod Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, ayakkabı sektörünün önde gelen üreticilerini bir araya getirdiği ve

66. kez düzenlenecek bu fuarda, 35'ten fazla ülkeden şirketlere ve alıcılara, "Kalite ve Çeşitlilik Bakımından Rakipsiz" uluslararası bir bandda yeni ortaklıklar kurma ve daha fazla iş anlaşması yapma fırsatı sağlayacağı bahsedildi.

Etkinlik, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) tarafından düzenlendiği ve fuarın aynı zamanda Avrupa'nın en büyük ikinci ayakkabı fuarı olduğu belirtildi.

TASD Başkanı Berke İçten fuara Avrupa’dan yoğun talep olduğunu, 32 bin metrekareyi aşan, 400’den fazla katılımcısıyla tarihi bir rekora kapıları açmaya hazırlandıklarını belirtti.

“Ayakkabı ve Saraçlık modasında son model ve trendleri bir araya getiren en önemli ticari platform olarak öne çıktığı” belirtildi.

Yaklaşık 33 yıldır aralıksız olarak düzenlenmesi ile Aymod, uluslararası ve dinamik kimliği ile ilerleyerek her yıl büyümeye devam ediyor.

Bu ticaret fuarı, sanayileşme hedefi ile sürekli büyüme yaşayan

büyük hacimli üretimler veya atölye tarzı butik üretim sağlaması ayrıca üretimleri ve 3 kıtaya yakın coğrafi konumu

özelliği ile Türk ayakkabılarının dünyaya tanıtılmasında öncü oldu.


15 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page