top of page
  • Izel Fenerci

AYSAD ve TASD üyelerine ürünlerinde %10 indirim yapılması konusunda tavsiye kararı alındı.

Güncelleme tarihi: 1 Şub 2023

30 Ocak 2023 tarihinde Ayakkabı sanayicileri ve ayakkabı yan sanayicileri ortak bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı kararında sektörün enflasyon ile mücadelesi adına kararlar alındı. Yayınlanan bilgilendirme şu şekilde;

"Değerli Sektör Temsilcileri,

Ayakkabı Sanayicileri ve Ayakkabı Yan Sanayicileri olarak, bizler bir bütünün parçasıyız. Aynı geminin içerisinde yer almaktayız ve birbirimizi güç vererek rotamızı oluşturmaktayız.

30 Ocak 2023 tarihinde iki sektörün Değerli katılımcılarıyla gerçekleşen toplantıda Dünyanın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar, global enerji krizi nedeniyle; Ayakkabı Sanayi ve Ayakkabı Yan Sanayi alanında yaşanan fiyat değişiklikleri ve Ayakkabı Üreticilerinin ve Ayakkabı Yan Sanayi üreticilerinin de bu farklı koşullar nedeniyle fiyat oluşturamama sorununu istişare ettik.

Aymod fuarı öncesinde TASD ve AYSAD mensuplarıyla birlikte yıllarca büyük emeklerle kazanılmış olan pazar avantajını kaybetmemek adına, bütün koşulları göz önünde bulundurarak, AYSAD ve TASD üyelerine ürünlerinde %10 indirim yapılması konusunda tavsiye kararı alınmıştır.

Bu çağrının, Ayakkabı Sanayi ve Ayakkabı Yan Sanayii sektöründe olumlu karşılanmasının, ihracatımızın hız kaybetmemesi ve iç piyasadaki enflasyon ile mücadele için değerli bir adım olduğunun altını çizeriz.

Ayakkabı Sanayiciler ve Ayakkabı Yan Sanayicileri olarak bizler her daim aynı geminin içerisinde birlikte daha güçlü bir şekilde yol almaya devam edeceğiz."


37 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page