top of page
  • Izel Fenerci

Bottega Veneta, ayakkabı tasarımcısı Safa Şahin ile anlaştı.

Bottega Veneta yaratıcı ekibine bir renk daha katıyor.

Safa Şahin, ayakkabı tasarımcısı olarak Kering'in İtalyan lüks markası ile anlaştı.

2019 yılından bu yana Balmain'de spor ayakkabı tasarım başkanlığını yürüten usta Türk tasarımcı haberi sosyal medya hesabından kendisi duyurdu.

Safa Şahin, hesabına yüklediği bir İnstagram gönderisinde markanın ikonik yeşil rengini içeren bir fotoğraf ekleyerek markayla “Resmi olarak yeni yaratıcı bir yolculuğa çıkmayı” ve markanın başında olan kreatif direktör Matthieu Blazy ile birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini” belirtti.

Kasım 2021'den beri Bottega Veneta'da çalışan Türk Tasarımcı, son zamanlarda Olivier Rousteing tarafından tanıtılan Unicorn spor ayakkabı ve Nike gibi Balmain için yenilikçi ve farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Ayakkabı konusunda uzmanlaşmış bir tasarım okulundan, mezun olan Şahin, sektörde çalışmaya başladığı sırada İtalya ve Türkiye'de de eğitimler aldı. (Şahin aynı zamanda TASEV mezunu) 2006-2007)

2013 ve 2016 yılları arasında kendi ayakkabı markasını lanse eden Şahin Nike tarafından fark edilmeden önce ayakkabı tasarımcıları arasına katıldı. Amerikan devinden üç yıl sonra ise Balmain ile iş birliği için ayrıldı.


27 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page