top of page
  • Yazarın fotoğrafıASAP HABER

DÜNYA AYAKKABI KONGRESİ İSTANBUL’DA OLACAK.

Avrupa Ayakkabı Endüstrisi Konfederasyonu (CEC), MICAM'da Dünya Ayakkabı Kongresi'nin (WFC) 7.'sinin 9-11 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında İstanbul'da gerçekleştirileceğini duyurdu.

2003 yılında MSK tarafından dünyadaki tüm ayakkabı oyuncularını yakınlaştırmak için oluşturulan bir sonraki WFC, MSK ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) tarafından ortaklaşa organize edilecek ve İstanbul'da gerçekleşecek

“Asya buluşuyor"

Bu konferans ayakkabı endüstrisine yeni ve zorlu bir makro ortamda rekabet edebilirliği ,birlikte çalışma ihtiyacını hatırlatmak ve büyümeyi sağlamak ayrıca herkes için eşit şansları teşvik etmek için yapılacağı belirtildi.

MSK Üyeleri toplantıları sırasında etkinliğin yerini ve tarihini teyit ettiler.

"Napoli'deki son Kongre baskısından bu yana üç yıldan kısa bir süre içinde dünya, pandemi ile başlayan ve ardından ulaşım kesintileri, malzeme kıtlığı, hızlanan iklim değişikliği, savaş ve ardından gelen İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana büyük zorluklar yaşadı. enerji krizi, büyük enflasyon oranları vb durumlar yaşandı. Bu nedenle, Kongre'nin sloganının bu Yeni Dünya için ayakkabı sektörünün reçetesi olması mantıklıdır" diyen Avrupa örgütü, son yıllarda Türkiye'nin üretim süreçlerine yapılan ve yüksek düzeydeki yatırımlar sayesinde tasarım kapasitesi ve küresel ayakkabı senaryosunda önemli bir üretici haline geldiğini hatırlattı.

Kongre süresince firmalar, uluslararası konuşmacılardan bilgi alma ve paylaşma, diğer firmalarla tanışma ve fabrikaları ziyaret etme fırsatı bulacaklar. Bununla birlikte, 29 Eylül 2022'de İstanbul'daki AYMOD fuarında düzenlenecek basın toplantısında daha fazla ayrıntı açıklanacak ve etkinlikle ilgili bilgilerin yer aldığı özel bir web sitesi yakında kullanıma sunulacak.


21 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page