top of page
  • Yazarın fotoğrafıASAP HABER

E-ticaret şirketi Ozon, Türkiye'ye Geliyor.

Dünya Gazetesi’nin Haberine göre;

Rusya'nın e-ticaret şirketi Ozon, Türkiye'de ofis açacak  bu durumun Türkiye ile Rusya arasındaki ticareti kolaylaştıracağı belirtildi.

Şirket bu sayede Rus tüketicilerin platform aracılığıyla Türk satıcılardan dolaylı omadan ürün satın alabilecek.


Ozon açıklamasında, "Ozon Türk satıcıların ürünlerine karşı artan talebi görüyor ve piyasada pozisyonunu güçlendirmeyi hedefliyor. 2022'nin ilk yarısında Türk satıcıların sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla iki kat yükselirken, Türkiye'den Rusya'ya satışı gerçekleştirilen ürünlerin sayısı da üç katına çıktı" diyerek durumu özetledi.


Rublenin değerini  koruması ve TL'nin  değer kaybetmesi de Rusya'dan Türk ürünlerine olan talebin artmasında çok etkili.

Pazar yerinde Türkçe de dahil edilecek

Ozon, İstanbul'da yeni bir ofis açması ile birlikte, Türk satıcıları online platforma katılmasına yönelik ürünlerin Türkiye'den Rusya'ya teslim süresini 6-8 güne düşüreceğini dile getirdi. Ayrıca pazar yeri dillerine Türkçe'yi de dahil edecek.

Ozon'un Türkiye müdürü Hazal Maras, Ozon'un Türk satıcılara Türkiye'den Rusya'ya satışlarının sağlanmasında destek olmak istediğini belirtti.


Wildberries şirketi ile birlikte Rusya'nın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Ozon, 2020'nin sonunda Nasdaq'ta ilk harza arzını gerçekleştirdir ve 1 milyar dolar yatırım aldı. Bu sayede Rusya'nın farklı şirketleri için de kısa süreli bir yüksek yatırımlı halka arz dönemi başlamasına yardımcı olmuştu.


23 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page