top of page
  • Izel Fenerci

Famous'un rekor satışı mali yılın ilk üç aylık raporunda zirve yaptırdı.

-Dünya Haberleri-

Caleres grubu Famous Ayakkabı A.Ş 'den “rekor” kazancı ile beklenenden daha güçlü bir ilk mali çeyrek yıla başladı.


1 Mayıs'ta sona eren üç aylık mali yıl boyunca, St. Louis merkezli perakende grubu, bir önceki yıla göre 50.4 milyon dolarlık düzeltilmiş zarara ve hisse başına 1.30 dolarlık düzeltilmiş zarara kıyasla 22.8 milyon dolarlık düzeltilmiş gelir elde ederken hisse başına 60 sent düzeltilmiş kazanç bildirdi.


Wall Street'de, hisse başına sadece 3 sent kazanç öngörmüştü. Gelirler, piyasa gözlemcilerinin 573.1 milyon dolarlık tahminlerine kıyasla %60.8 artarak 638.6 milyon dolara yükseldi.


Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Diane Sullivan yaptığı açıklamada,” Caleres, 2021'in ilk çeyreğinde sağlam yükseliş momentumunu koruyarak, büyük ölçüde üç aylık rekor kazançlar elde etti ve rekor ilk mali çeyrek yılın satış seviyelerinde geldi. Bu başarı Famous Ayakkabı için sağladığımız olağanüstü performanstan kaynaklandı " dedi.


Ünlü Ayakkabılarda, satışlar bir önceki yıla göre % 108.2 ve 2019'un ilk çeyreğine göre %13 arttı — Bunun artan tüketici güveni ve mağaza içi trafik trendlerine olan ilgiye bağlı olarak geliştiği bildirildi.


Sullivan,” Olumlu bir sürece odaklanmaya devam ediyoruz ve Famous Ayakkabılardaki gücün, yıl boyunca ilerleyen marka portföyümüzdeki performans artışı ile birleşmesini öngörüyoruz " diye ekledi. “Vionic, Sam Edelman, Blowfish Malibu ve Ryka markalarımızın son güçlü performansları konusunda özellikle hevesliyiz.”


Genel olarak, Calares'in doğrudan tüketiciye toplam net satışları %74.5'ini temsil ediyordu. Şirketin sahip olduğu toplam e-ticaret sitesi satışları toplam %21.4 oranındaydı ve bu büyüme sayesinde çevrimiçi online satışlar %25.6'ya yükseldi.


Sullivan, perakende grubunun 2019 mali yılın ikinci yarısında kazanç seviyelerine geri dönme kapasitesi konusunda “Daha iyimser baktığını” da sözlerine ekledi. Mali yıl için net bir görünümün olmamasına rağmen, Caleres ikinci çeyrek mali yıl için satış seviyelerinin 625 milyon dolar ile 650 milyon dolar arasında olacağını tahmin ettiğini belirtti — ilk çeyreğin verimli olduğunu, hisse başına düzeltilmiş kazancın ise 50 sent ile 55 sent arasında olması beklendiği belirtildi.


Sullivan,” ileriye baktığımızda, Famous Ayakkabılardaki güçlü momentuma ve gelişmiş doğrudan tüketiciye yönelik çalışmalarımıza yaslanmayı planlıyoruz; arz ve talebin uyumunu sağlamak; ve her zaman olduğu gibi, sermaye tahsisine dengeli yaklaşımımızı sürdürmek hedefimiz'' dedi. “Kısacası, sürekli değer yaratma stratejimizden heyecan duyuyoruz ve pazardaki hızlandırılmış toparlanmadan yararlanmak ve yıl boyunca pazar payı fırsatlarını kovalamak, yakalamak için son derece iyi bir konumda olduğumuza inanıyoruz.”diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Footwear News
1 görüntüleme0 yorum

תגובות


bottom of page