top of page
  • Izel Fenerci

Foot Locker, Footaction mağazalarının çoğunu kapatmayı planlıyor, İşte O İlk Çeyrek Yıl Raporları

Foot Locker Inc. Perakende mağazalarını yeniden konumlandırmak ve Footaction bayrağı altındaki mağazaların çoğunu kapatmak için çalışırken mali yıla sağlam bir başlangıç yaptı.


İlk çeyrekte, perakendeci %80.3 oranında yükselen seviyeler kaydetti. Mali raporla birlikte, footaction mağazalarının yaklaşık üçte birini “ikonik afişlerine odaklanmak” için yıl boyunca “diğer mevcut afiş konseptlerine " dönüştürmeyi planladığını açıkladı.”


Hareketin bir parçası olarak, Foot Locker, kiralamalarının önümüzdeki iki yıl içinde sona erecek olması nedeniyle kalan Footaction mağazalarının çoğunu kalıcı olarak kapatmayı planlıyor. Şirket " Bu stratejik kararın, tüketicilerine COVID sonrası bir pazarda daha iyi hizmet vermesini sağlayacağına inanıyor.”

Çeyrek yıl boyunca, New York merkezli zincir 12 yeni mağaza açtı, 15 mağazayı yeniden inşa edip konumlandırırken, 58 üniteyi kapattı. Mayıs ayının başında, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda'da 27 ülkede toplam 2.952 lokasyon işletti. Ayrıca, Orta Doğu'da 131 franchise mağazası olduğu biliniyor.


Bugün, Foot Locker, geçen yılın aynı döneminde hisse başına 67 sent kaybı ile karşılaştırıldığında, 1 Mayıs'ta sona eren üç ay boyunca hisse başına 1.96 $ ' lık düzeltilmiş kazanç bildirdi. Wall Street, hisse başına 1.09 dolar kazanç öngörmüştü. Gelirlerinin 42.5% 2.15 milyar dolar olduğu belirtildi.


Bir açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Dick Johnson, mali yılın ilk çeyrek performansından “son derece memnun” olduğunu söyledi. Bunun sadece COVID 19’un 2020'de etkilenen ilk 3 aylık çeyrek yıla oranla değil, aynı zamanda 2019'daki aynı döneme göre de raporların daha iyi olduğunu bildirdi.


” Avrupa ve Kanada'daki pandemi ile ilgili mağaza kapanışlarının ve ABD limanlarının tıkanıklığının devam eden zorluklarına karşı, üst ve alt veri sonuçlarımız örnek teşkil etmekten başka bir şey değildi " diye ekledi. “Ürün teklifimiz müşterilerimizle çok iyi sonuçlandı, mağazalarımızdaki gücü artırdı ve dijital işimizdeki ivmeyi sürdürdü. Güçlü ürün rüzgarlarıyla, kategorimiz, uzun vadeli büyüme, karlılık ve hissedarlık değerini artırma yeteneğimiz konusunda süreç içinde iyimser kalmaya devam ediyoruz.”


Tüm yıl boyunca Foot Locker, dönemi 1.96 milyar dolar olan nakit ile sona erdirirken, bilançosundaki borç 109 milyon dolardı. Mağazalarına, dijital platformlara, tedarik zincirine, lojistik tabanına ve diğer altyapılarına 51 milyon dolar yatırım yaptığını paylaştı.

Footlocker’ın Finans Müdürü Andrew Page,” ürünlerimizin yeniliği, ürün yelpazemizdeki güçlü taleple birleştiğinde, ilk çeyrekte önemli ölçüde başarı sağlandı. Tanıtım faaliyetine ayrılan az bütçe ile brüt kar marjımız arttı ve bu da güzel ürün dönüşlerine neden oldu " diye ekledi.


“Aynı zamanda, stratejik olarak işimize yatırım yaparken gider yönetimi ile disiplinli bir çalışmayı uygulamaya devam ettik. Önemli olan, finansal durumumuzun ve sağlıklı iş yaşamımızın, stratejik girişimlerimizi ilerletmeye devam etmemizi sağlayan güç olmasıdır.0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page