top of page
  • Izel Fenerci

FutureCommerce360'da Amazon: Gelecek Çok Kanallı Alışverişte!

Perakende sektörünü bir araya getiren FutureCommerce360 konferansında, Amazon Firması Geleceğin çok kanallı alışverişte olduğunu'' dile getirdi.

FutureCommerce360 perakende konferansı, 6 Kasım 2020'de dijital ortamda gerçekleştirildi. Konferansın içeriği, perakende ve e-ticaretin geleceği, yeni teknolojiler, iş modelleri ve başarılı uygulamalar oldu. Konular perakende sektörünün lider isimleri tarafından tartışıldı. Konferansın ana konuşmacılardan.biri olan Amazon Avrupa ve Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Eirini Zafeiratou, çok kanallı alışverişin, perakende sektörünün geleceğine değindi.


Zafeiratu: “Perakendenin Yükselişi: COVID-19 sürecinde çoklu kanallar sektörü nasıl dönüştürdü?” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında: ''Para harcanan mecraların değiştiğini, dijital ortamlarda perakende alım satımının arttığını'' söyledi.“ Bu durum, yakın gelecekte alışveriş alışkanlıklarına dair ön görüler oluşturduğunu belirtti. ''Pandemiden uzun bir süre önce, online alışverişin, fiziksel mağaza ve perakende sektörünü olumsuz etkilediğine dair söylemlerin olduğu söyleniyordu, bu ön görülerin önemsenmediği noktanın, online alışverişin fiziksel dükkanlarla çok yakın bir ilişkide olması, hatta çoğu zaman onlara ihtiyaç duyduğu gerçeği.” olduğuna dair olan düşünceydi. ''diyerek konuşmasını sürdürdü.


Zafeiratou, “Araştırmalar, satışların fiziksel ve online satın alımlarla birlikte olduğu için çok kanallı olduğunu, online satışların fiziksel mağaza aracılığı ile büyüdüğünü de dile getirdi.


Zafeiratu konuşmasında perakende sektörünün rekabetçiliğine değindi. Çoklu kanalları geliştirmekte yenilikçi uyumlu ve dinamik olunmasının nedeninin, firmaların pazar payı için büyük bir rekabet etmesi olduğunu söyledi.


''Kazananın tamamını aldığını diğer sektörlerin aksine, perakende sektörünün oldukça parçalı bir yapıda olduğunu ve birçok kazanan için bolca alanın var olduğunu'' söyledi. ''Perakende sektörünün gelişmeye devam ettiğini ve tüketicilere şimdiye kadar sunmadığı farklı opsiyonu sağlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.


2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page