top of page
  • Izel Fenerci

GAPSHOES Fuarı Alıcıları İle Buluşuyor.

GAPSHOES Fuarı Alıcıları İle Buluşuyor.

32. GAPSHOES Uluslararası Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Yaz Fuarı, 6-9 Aralık tarihlerinde Gaziantep'teki Ortadoğu Fuar Merkezi'nde (OFM) düzenlenecek.

300 firmanın ve 1000 markanın temsil edileceği fuarda, Suriye, Irak, İran, Fas, Sudan, Azerbaycan, Rusya, Özbekistan, Filistin ve Uganda'dan ziyaretçiler ağırlanacak.

Gaziantep Sanayi Odasından (GSO) yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Kunduracılar Odası, KOSGEB, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Gaziantep Ayakkabıcılar Odası ve Sayacılar Odası'nın destekleri ile Akort Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek. Gaziantepli firma katılımcılarının dışında Adana, Bursa, Çankırı, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Mersin, Osmaniye, Samsun, Şanlıurfa ve Diyarbakır'dan katılımcılar da fuarda yerini alacak.

Fuar, her yaştan, her hedef kitleye hitap edecek. Erkek, kadın, çocuk, spor, iş, emniyet ve askeri ayakkabılar, terlik ve saraciye ürünleri, ayakkabı yan sanayi üreticilerinin ürettiği taban, aksesuar, tekstil ve kimyevi maddeler, deri ve suni deri ürünleri, ayakkabı makinesi üretimleri, kurumlar, mümessillikler, dergiler ve toptancıların ürünleri stantlarda boy gösterecek.

‘’TÜRKİYE’NİN İHRACAT VE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAK.’’

GSO Başkanı Adnan Ünverdi, bu tür fuarların Türkiye ihracatına, ekonomisine, bölgenin ayakkabıcılık ve deri sektörünün gelişmesine önemli katkılarda bulunduğunu belirtti. Ünverdi sözlerine;

"Gaziantep Sanayi Odası olarak gerçekleştirdiğimiz projelerle ve şehrimiz kurumlarıyla birlikte attığımız adımlarla ayakkabıcılık ve deri sektörünü geliştirip büyütmeyi, katma değerli üretimler ve pazar payını artırmayı hedefliyoruz. Böylesine güçlü olduğumuz bir sektörde tabii Gaziantep olarak markalaşmaya çok daha fazla önem vermeli, markalar çıkarmalıyız. Bunun için de araştırma geliştirme ile beraber yenilikçi anlayışla üretim yapmaya daha fazla yönelmeliyiz. Bunları yaptığımız takdirde kent olarak kendi markalarımızı çıkarabiliriz. Bu amaçlar doğrultusunda gerçekleştireceğimiz 32. GAPSHOES Fuarı'nın bu zorlu süreçte sektöre çok büyük katkıları olacağına yürekten inanıyor, böylesi bir dönemde sektöre yeni bir nefes olacağını düşünüyorum." Diyerek eklemelerde bulundu.

‘’FUARA REKOR KATILIM BEKLENİYOR’’

Fuar için Akort Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da GAPSHOES Fuarı ile Gaziantep'in bu gücünü ve potansiyelini bir kez daha dünyaya ispatlamayı hedeflediklerini, fuara rekor katılım öngördüklerinİ dile getirdi.11 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page