top of page
  • Izel Fenerci

Gaziantep Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnce İle Ayakkabı Sektörünü Konuştuk.

‘’ Üretici Ham Madde Alınan Kurumlardan Şikayetçi. Fiyatlar Aşağı Çekilmeli’’

Yurt Dışında ham madde fiyatları arttıktan sonra firmaların ürün satış fiyatlarını arttırdığını ardından Dolar Euro kuru yükseldiği sırada fiyatların tekrar %100-%300 arasında zamlandığını ancak kur düşünce de fiyatların sabit kaldığını belirten Gaziantep Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnce, bu durumun ayakkabı üreticilerini çok zor durumda bıraktığını söyledi. ‘’Büyük firmaların üreticiyi zor duruma soktuğunu üreticinin çarkı döndürmek için üretime kanalize olmaya çalıştığını ancak durumun günden güne zorlaştığını dile getirdi.

‘’ Mart Ayı Zorlu Geçecek’’

Perakendeci bu şartlarda yüksekten fiyat almak zorunda kalacak üretim adetlerinde farklılıklar olacak ve bu da enflasyona neden olup istihdamı etkileyecek. Mart Ayı üreticiler için zorlu geçecek diyerek artan fiyatlara dair düşüncelerini belirtti.

‘’Zamların Sebebi Esnaf Değil ‘’

Emin İnce sosyal medya üzerinden kendi yaptığı açıklamalarda da; Kurdaki yükselişi bahane ederek fırsatçılık yapanların esnafı fiyatlar noktasında zan altında bıraktığını ve bu yüzünden vatandaşı da mağdur ettiğine dair önceki günlerde açıklamalarda bulunmuştu.


13 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page