top of page
  • Izel Fenerci

Grounded People Apparel %100 Vegan Ayakkabı Üretiyor.

Kanada merkezli Grounded People Apparel Inc., (CSE: SHOE) bugün, markanın iddia ettiğine göre dünyanın tek %100 vegan fabrikasında üretilen ve ilk kez sunulan hayvansal kötü muamele içermeyen deri ve süet ayakkabılarının piyasaya sürülmesini duyuruyor. Fabrika, Brezilya'da bulunuyor.

Oli, gri hayvansal kötü muamele içermeyen süet bir ayakkabıyken, Mika ise vegan beyaz deri ve tamamen doğal sakızdan yapılmış bir dış tabana sahip. Grounded People, %100 geri dönüştürülmüş pamuk ve kauçuktan üretilen ikonik Lee ayakkabısının popüler talep üzerine tekrar mevcut olduğunu belirtiyor.

Ayrıca, Grounded People'ın bu Mart ayında ABD ve Kanada'da piyasaya sürdüğü koleksiyonu da dikkat çekici. Bu koleksiyon, kullanılmış araba lastikleri ve vulkanize doğal kauçuktan üretilen geri dönüştürülmüş malzemelerden elde edilen ayakkabılardan oluşuyor.

Grounded People ürünleri %100 PeTA onaylı vegan ve São Paulo'da adil ticaret işçileri tarafından üretiliyor. Şirket, bu Ocak ayında Vancouver merkezli Right Season Investments Corp tarafından 2,5 milyon dolar sermaye sağladı.

Eşsiz

"Çevre dostu süet ve deri ayakkabılarımızın yeni koleksiyonunu piyasaya sürmekten çok mutluyuz; bu, tarifsiz bir stil ve çevresel sorumluluğun mükemmel bir kombinasyonudur," dedi Grounded People'ın kurucu ortağı ve CEO'su Max Justus. "Grounded People olarak, misyonumuz müşterilerimize kusursuz uyumlu, modaya uygun, sürdürülebilir ve etik kaynaklardan sağlanan ayakkabılar sunmaktır. Bu yenilikçi eklemeler, bu misyonumuza olan bağlılığımızı doğrulamakta ve Grounded People'ın moda dünyasında daha sürdürülebilir bir geleceğe öncülük etmeye devam ettiğini sağlamaktadır. Yolculuğumuz gerçekten dikkat çekici oldu ve inanılmaz ve sadık müşterilerimizin kesintisiz desteğiyle dolu."

Şeffaflık önemli

Oli ve Mika ayakkabılarında kullanılan vegan deri ve süet kumaşlar, yenilikçi tekstil teknolojilerinde lider olan Grupo Morón tarafından tedarik ediliyor. Her geri dönüştürülmüş ayakkabı kutusu, üretim sürecinde kullanılan kumaş ve malzemelerin kökenini takip eden bir QR kodu içeriyor.

"Justus ekledi, "Müşterilerimize ürünlerimizde kullandığımız malzemeler konusunda şeffaf olmak istiyoruz ve Q.R. kodu, sürdürülebilir moda konusundaki taahhüdümüzü kanıtlamak için eğlenceli ve şeffaf bir yöntemdir."


2 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page