top of page
  • Izel Fenerci

Hibbett Üç Aylık Satış ve Kazancında Rekor Yılında


Hibbett Sports karma dördüncü çeyrekte iyi bir kazanç ve satış sağladı, hem e-ticaret hem de fiziksel mekanlarda faaliyet gösteren kanallarda büyük kazançlar gördüğü için de "rekor" bir yıl geçirdi.


30 Ocak'ta sona eren üç ay boyunca, Birmingham, Ala. merkezli şirket, önceki yılın 9 milyon dolarlık karına veya hisse başına 51 sentlik kazancına karşı 24.1 milyon dolarlık düzeltilmiş kar veya hisse başına 1.40 dolarlık kazanç açıklandı. Sonuçlar, Wall Street’in hisse başına kazançta 1,37 ABD doları tahminini aştı. Öte yandan, gelirler % 20.4 artışla 376.8 milyon dolara yükseldi ancak analistlerin 378.4 milyon dolarlık beklentilerinin altında kaldı.


Bununla birlikte, aynı mağazadaki toplam satışlar % 21,9 artarken, fiziksel mekanlardaki satışlar % 17,7 ve e-ticaret% 44,8 arttı. (Dijital, geçen yılki % 14,2'ye kıyasla, bu sene dördüncü çeyrekte toplam net satışların% 17,1'ini temsil ediyordu.) Perakendeci, bu büyümeyi "iyileştirilmiş" müşteriyi elde tutma stratejisine ve çeyreğin son haftalarında dağıtılan federal teşvik ödemeleri gibi faktörlere bağladı. .


Başkan ve CEO Mike Longo yaptığı açıklamada, ikinci ve üçüncü çeyreklerdeki "güçlü ivmenin" dördüncü çeyrekte de devam ettiğini söyledi.


"Üstün müşteri hizmetleri ve sınıfının en iyisi çok kanallı bir platform aracılığıyla ikna edici bir ürün yelpazesi sunma yeteneğimiz, hem satış hem de karlılıkta olağanüstü dördüncü çeyrek performans sağladı ve rekor kıran bir mali 2021 yılı için güçlü bir sonuç sağladı," derken,

"Ekip üyelerimizin, müşterilerimizin ve iş modelimizin esnekliği, işlemlerin büyümesine ve dördüncü çeyrekte hem mağazada hem de çevrimiçi olarak daha yüksek bir ortalama bilet talebine katkıda bulundu." cümlelerini de konuşmasına ekledi.


Tüm yıl boyunca, Hibbett 104,3 milyon dolar kar ya da hisse başına 6,12 dolar kazanç elde etti. Önceki yıl 41,9 milyon dolar kar ya da hisse başına 2,33 dolar kazanç elde etmişti.


Gelirler % 19.9 artarak 1.42 milyar $ 'a ulaştı ve aynı mağaza satışları % 22.2 arttı, perakende satışları % 13.3 ve e-ticaret ile karşılaştırılabilir satışlar % 89.3 arttı.Hibbett ayrıca 2022 mali yılı için sınırlı bir görünüm sağladı: Karşılaştırmanın negatif düşük tek basamaklılardan pozitif düşük tek basamaklı sayılara ulaşıyor ve hisse başına tahmini seyreltilmiş kazançların 5,00 ila 5,50 ABD Doları aralığında değişeceği tahmin ediliyor.


Ayrıca, "daha yüksek satışlara yol açacağına inandığımız çekici organik büyüme fırsatlarına ve dağıtımımızı ve arka planda çalışmanın yürütüldüğü ofislerin verimliliğini artıracak çeşitli altyapı projelerine" 45 ila 50 milyon ABD Doları arasında sermaye yatırımı planlarını paylaştı.


Longo, "Rekor bir yılın ardından Hibbett ve City Gear markalarının sektörde çok iyi konumlandığına ve 2021 mali yılında yarattığımız ivmenin sürdürülebilir olduğuna inanıyoruz" dedi. "Mağazalarda ve çevrimiçi ortamda çekici ve farklılaştırılmış müşteri deneyimleri sağlamaya odaklanmaya devam edeceğiz." diyerek konuşmasını noktaladı.

Kaynak: Footwear News0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page