top of page
  • Izel Fenerci

İtalyan Markası Geox, Derimod ile tekrar Türkiye için buluşuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde İtalyan Markası Geox Türkiye ile yollarını ayırmıştı. Şu an Türkiye ile yeni bir dönemde tekrar buluşmak için Derimod ile masaya oturdu.

Dünya Gazetesi’nin haberine göre Derimod Başkan Yardımcısı Murat Zaim, önümüzdeki ay mağazalarında İtalyan markası için yer vereceklerini dile getirdi. Ardından mağazalaşma için çalışma yapacaklarını belirtti.

Zaim, “Mağazalarımızda Skechers ürünlerine yer vermeye başlamıştık. Önümüzdeki aydan Geox ürünleri de olacak. Geox markasıyla yeni mağazalar açmayı planlıyoruz. Hedefimiz kısa sürede 100 bin çift Geox ayakkanı satmak. Ayrıca Geox'un da Türkiye'de üretim gibi çalışmaları var. Bu konuda da bir işbirliğimiz olacak. Geox, buradan dünyaya da ayakkabı satacak.” dedi

”100 milyon dolar sınırı geçilecek”

Murat Zaim 2020’yi 450 milyon TL ciro ile tamamladıklarını, 2021’de ise 720 milyon TL’lik büyüklüğe ulaştıklarını anlattı.

“Bu yılın ilk dört ayında bütçemizin üzerinde satış rakamlarına ulaştık. 1,3 milyar TL olarak koyduğumuz hedefi 1,5 milyar TL olarak revize ettik. Derimod olarak ilk kez bu yıl 100 milyon dolarlık bir ciroya ulaşmış olacağız.” dedi.

Türkiye’de 88, yurtdışında ise 16 mağaza ile hizmet veren Derimod‘un 2023 için hedefi Türkiye’de 100, yurtdışında ise 25 mağazaya ulaşmak.

“25 milyon TL yatırım geliyor.”

Derimod’un AB segmentinde 2 milyon çift ayakkabı satışı ile lider olduklarını söyleyen Zaim, bu yılki rakamı 2,3 milyona çıkaracaklarını dile getirdi.

Online satışlar ile ilgili ise “2021’de online satışların toplam satışlar içindeki payını yüzde 20’ye çıkardık. 2023 hedefimiz yüzde 25” dedi.

Derimod yeni dönemde konsept değişikliğine ve mağaza metrekarelerini büyütmeye gidecek.

Zaim, “İzmir İstinyepark AVM’de 2 milyon TL yatırımla yeni konseptli ilk mağazamızı açtık. Mağazalarımızı yenilemenin yanı sıra online satış sitemiz ve teknolojiye bu yıl toplamda 25 milyon TL’lik yatırım yapmayı öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

ek olarak “Derimod satışları içinde ihracatın payının yüzde 5 bu oranı kısa sürede yüzde 10’a çıkaracağız.”diyerek açıklama yaptı. Amaçlarının

Türk ayakkabısını yurtdışında tanıtmak olduğunu belirten Zaim, Almanya’da şirket açtıklarını söyledi.

“Eylül ayında pazaryerleri ile başlayacağız. İlerleyen süreçte kendi sitemizi açıp, department store’lara gireceğiz ve ardından da mağazalar gelecek.” dedi.

Zaim, kıştan yaza fiyat artış oranın yüzde 50 önümüzdeki kış bu oran yüzde 100’ü bulacak diyerek ürün fiyatlarına dair son durumu paylaştı.

20 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page