top of page
  • Yazarın fotoğrafıASAP HABER

Nike yeni teknolojisi B.I.L.L.'yi piyasaya sürdü.

Nike, dünyanın en büyük spor ayakkabı üreticileri arasında yerini almaya devam ederken mümkün olduğu kadar çok ürün çıkarıyor ve marka ürünlerinin arasına bir yenisini daha ekliyor.

Gelişmiş robotik, eski tarz el sanatları, su bazlı temizlik ürünleri ve geri dönüştürülmüş polyester yamalar kullanan B.I.L.L. şu anda Air Force 1s, Air Jordan 1s, Space Hippie 01s ve Nike Dunks'ın ömrünü uzatabileceği düşünülüyor.

Bir ayakkabıyı robota yükledikten sonra, ayakkabının üç boyutlu dijital modeli oluşturuluyor ve üst kısım, yan duvarlar ve dış tabandaki detaylı temizlik alanları belirleniyor.

Alışveriş yapanlar daha sonra ayakkabılarının üst kısmındaki aşınma ve yıpranma alanlarını onarmak için yamalar seçebiliyor.

Bir kez B.I.L.L. Ayakkabılarla işi bittiğinde (toplamda, B.I.L.L.'nin bir çift Air Force 1'i işlemesi yaklaşık 45 dakika sürüyor), Nike mağazası, sporcuları geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış yeni astarlar ve bağcıklar ekliyor.


B.I.L.L. spor ayakkabıların ömrünü yeni bir çiftin inşa edilmesinin aksine uzatabilir, bu muhtemelen daha fazla ithalat ihtiyacını azaltacak ve yine de Nike'ın yeni bir çift Air Force 1 satarak kazandığı kar marjını koruyacak gibi gözüküyor.

Robotun şu anda Nike'ın en popüler 3 spor ayakkabısını onarmak üzere kurulduğu göz önüne alındığında, hedefin bu olduğu açık olarak belirtiliyor.

Programı genişletmedeki tek sorun, B.I.L.L.L.'leri dünya çapında açılan geniş Nike mağazalarına yerleştirmenin maliyeti olduğu belirtiliyor. Bu da Sneaker Impact'in markaların eski, yıpranmış ve hasar görmüş spor ayakkabılarını tedarik zincirinden çıkarmasına ve bireylerin ayakkabılarını dolapta oturan daha fazla geri dönüştürmesine yardımcı olmak için stratejik girişimlerimizi ikiye katlamasına neden oluyor.


13 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page