top of page
  • Izel Fenerci

Orka Holding'in Sürdürülebilirlik Adımları Öne Çıkıyor.

Orka Holding, Damat Tween ve D’S damat markalarıyla sürdürülebilir ve çevre dostu adımlarını güçlendiriyor. Üretimden lojistiğe, perakendeden tedarik zincirine uzanan süreçler, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin 10 ilkesi doğrultusunda yürütülüyor. Şirketin odak noktası, karbon ayak izini minimuma indirgemek.

Şirket yetkilileri, perakende sektörünün büyük sorumluluklar üstlenmesi gerektiğini ve yenilikçi üretim metotları ile çevre üzerindeki etkileri azaltmayı hedeflediklerini vurguluyor. İş Leasing'in sürdürülebilirlik lideri, müşteri ve ortaklarla iş birliği içinde sürdürülebilirliğe katkıda bulunacak çalışmaların devam ettiğini belirtiyor.

Özellikle LogD tarafından geliştirilen yeşil lojistik sistem sayesinde, karbon emisyonlarının ve su tüketiminin azaltılmasında önemli ilerlemeler kaydedildiği ifade ediliyor. LogD'nin kurucusu Seyhan Gülhan, uygulamalarıyla bugüne kadar 10 bin ağacın kesilmesini önlediklerini ve 39 milyon litre su tasarrufu sağladıklarını açıklıyor. 1 karton koli üretimi için 65 litre su harcandığı ve bu sürecin 0,75 kilogram karbon ayak izi oluşturduğu belirtiliyor. Bu bilinçle hareket eden şirket, çevreci lojistik faaliyetlerinde yeşil dönüşümü hızlandırmayı hedefliyor.


9 görüntüleme0 yorum

Hozzászólások


bottom of page