top of page
  • Izel Fenerci

Roberto Cavalli'nin CEO'su şirketten ayrılacak.

Roberto Cavalli'nin CEO'su Gian Giacomo Ferraris, yıl sonunda görevinden ayrılıyor. Ferraris daha önce Versace için çalışıyordu ve 2016'da İtalyan Markası Roberto Cavalli'ye CEO olarak katılmıştı.


Yahoo Sports.com'a göre yönetici, kararını ekibine bir mektupla duyurdu. Mektupta “Bir gelecek sağlamak için olağanüstü bir bağlılık ve tutku ile birlikte çalıştığını, verilen emeğe ve işine olan istikrarlı bağlılığına rağmen, 2019'da bu çabalarına devam etmek için gereken finansal kaynakları sağlamayı başaramadığını ve mağaza ağını yenilemek ve markanın yeniden konumlandırılmasını desteklemek için uygun pazarlama ve iletişim kampanyaları, VIP ve ünlü ortaklıkları yatırımları ve dijital iletişimde finansal bir yeniden yapılanma ile karşı karşıya kalındığını belirtti. Yeni hissedarları ile de önemli fedakarlıklar yaptıktan sonra bu kriz durumunu atlatmayı başardıklarını ancak, çok geçmeden, pandeminin yıkıcı etkisiyle planlarının durdurulduğunu’’ iletti.


Bu konuya dair açıklama, sendikalarla yapılan bir dizi müzakereden ve Floransa dışındaki ofislerden birinin kapatılmasının ardından ,170 çalışanın 100'ünden fazlasının işini kaybetmesinden sonra çıkan söylentilerin ardından geldi.


0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page