top of page
  • Izel Fenerci

Skechers'ın Hisseleri, Beklenenden Daha İyi Sonuç Verdi.

Skechers'ın ilk çeyrek yıl finansal sonuçları beklenenden daha iyi sonuç verdiği açıklandı.

31 Mart'ta sona eren üç aylık dönemde, ayakkabıcı, önceki yılın hisse başına 32 sentlik kazancına kıyasla hisse başına 63 sent kazanç kaydetti. Wall Street hisse başına 46 sent kazanç öngörüyordu. Gelirler de 1,34 milyar dolarlık konsensüs bahislerine kıyasla% 15 artarak 1,43 milyar dolara ulaştı. CEO Robert Greenberg yaptığı açıklamada, "Tüketiciler bu dönem ayakkabılarında konfor ve kaliteyi arzuladı. Bu büyüme pandemide yürüyüşün en önemli aktivite olmasından ötürü devam etti ve Skechers ürünlerine yönelik talep arttı." dedi. "Dünya genelinde daha sıcak hava ve artan aşılama oranlarıyla birlikte, perakende mağazalarımızın çoğunda yoğunluk artıyor ve dijital alanda yaptığımız satışlar güçlü bir büyüme adına itici güç olmaya devam ediyor."diyerek konuşmasını sürdürdü.


Şirkete göre, yurt içi satışlardaki% 8,5'lik artış, doğrudan tüketiciye yönelik işine atfedilirken, e-ticaretteki % 143'lük büyüme, toptan satıştaki % 0,9 düşüşü azalttı. Öte yandan, toptan satış faaliyetlerinin de etkisiyle uluslar arası satışlar % 20,2 artış kaydetti. COO David Weinberg, "Müşteri türleri arasında güç gördük ve birden çok kategoride satış oranını teşvik ettik. Doğrudan tüketiciye yönelik işimizdeki ivme ve konfor ürünümüze yönelik devam eden talep, Skechers'ın olumlu bir yörüngede kaldığına inanmamıza neden oluyor. "

diyerek konuştu. 2021 İlk Çeyreğin sonunda Skechers'ın nakit, eşdeğerleri ve toplamı 1.51 milyar $ 'a ulaşan yatırımları vardı. Ayrıca önümüzdeki üç aylık dönem için de bir görünüm sağladı: Marka, 1,45 milyar ile 1,5 milyar dolar arasında satış ve 40 sent ile 50 sent arasında hisse başına kazanç öngörüyordu. Yılın tamamı için gelirlerin 5,8 milyar ila 5,9 milyar ABD Doları aralığında olması beklenirken, hisse başına kazancın 1,80 ila 2,00 ABD Doları arasında olacağı tahmin ediliyor. Greenberg, "Pandemiyle ilgili devam eden zorluklara rağmen, 2021'e güzel başlamamızdan memnunuz. Büyümemizin yaptığımız çalışmalar ile birlikte Skechers markasının alaka düzeyinin bir kanıtı olduğuna inanıyoruz." diyerek konuştu.


Kaynak: Footwear News2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page