top of page
  • Izel Fenerci

Tüketicilerin %75'inden fazlası, artırılmış gerçekliğin beş yıl içinde etkisini artacağını söylüyor.

-Dünya Haberleri-

Perakende şirketleri teknolojiyi en etkili şekilde nasıl kullanacaklarını araştırdıkça, artırılmış gerçeklik son birkaç yıldır eleştiren ve savunan taraflarca tartışmalara konu olmuştu. Şimdi, sürükleyici mağaza aktivasyonları ve ev deneme teknolojisindeki başarılı deneylerden sonra, Snap Inc, Alter Agents ve Publicis Media'dan gelen veriler, tüketicilerin Arttırılmış gerçekliği bir alışveriş temeli olarak satın aldıklarını gösteriyor.


ABD, İngiltere, Fransa ve Suudi Arabistan'da yapılan üç bölümlük bir çalışmada tüketiciler, arttırılmış gerçeklik deneylerinin, özellikle marka ürün kişiselleştirmesini %73 sanal deneyimi %72 ve ürün gösteriminin %70 oranındaki kullanımının, müşterilerin bir ürünü satın alma olasılığını arttırdığını bildirdi. Bu, alıcıların arttırılmış gerçekliği bir pazarlama hilesinden ziyade bir e-ticaret aracı olarak gördüklerini ve bu teknolojinin geçmişte yaygın olarak nasıl uygulandığını gösterdi.


Bu, arttırılmış gerçekliği kendi dijital kanallarında kullanabilen perakendeciler alt yapıları üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir. Şu anda, alan hala Nike gibi sadece birkaç önemli sektör oyuncusu tarafından yönetiliyor, ancak katılım oranları yüksek: çalışma, 13-49 yaşlarındaki insanların yarısından fazlasının geçmişte arttırılmış gerçeklik kullandığını iddia ederken, neredeyse üçte birinin özellikle markalı arttırılmış gerçeklik deneyimleriyle uğraştığını raporladı.


Bu eğilimden yararlanmak isteyen tüccarlar için, hem operasyonel yardım hem de hedef kitle büyüklüğünü artırmak için deneyimli bir arttırılmış gerçeklik platformu ile ortaklık kurmayı düşünebilirler. Snap, Arttırılmış gerçeklik pazarındaki yenilikçi lansmanları ile biliniyor ve son derece yoğun bir tüketici tabanına sahip. Kullanıcıları, markalı bir arttırılmış gerçeklik programına katılmak için Snap sohbetini kullanmayanlara oranla %56 daha fazla.


Bu şirketin Gen z demografisindeki popülaritesinden kaynaklandığı biliniyor. Snap, 13-24 yaşındakilerin %90'ından fazlasına ve ABD, İngiltere, Fransa, Avustralya ve Hollanda'daki 13-34 yaşındakilerin %75'inden fazlasına ulaştı. Güvenilir bir kaynak olarak, özellikle tüketicilerin yarısından fazlasının Snap'in kamera işlevinde arama yapmak gibi arttırılmış gerçeklik deneyimlerini aktif olarak aradığını tespit ettiği için, marka ortaklıklarına açık bir kapı haline geliyor.


Bu teknolojinin benimsenmesinin önündeki en büyük engellerden birinin, müşterilerden yeni bir ara yüz öğrenmelerini istemek olduğu biliniyor. Bunu bilenlere ulaşarak, satıcılara zorlayıcı bir kullanıcı deneyimi sunmalarına sebep olunabileceği ön görülüyor.


Verilerin pandemiye özgü bir eğilim olmadığını, bunun yerine yeni normalde de devam etmesinin muhtemel olduğunu gösterdi. Sadece 4 müşteriden 3'ü arttırılmış gerçekliğin önümüzdeki beş yıllık perakende satışında önemli bir rol oynayacağına inanmakla kalmadı, aynı zamanda bunların %57'si pandemiden sonra arttırılmış gerçekliğin kullanımını arttıracaklarını bildirdi. Bu durum, alıcıların mağazalara geri dönme konusundaki ilgilerini genel olarak belirlemesine rağmen, arttırılmış gerçekliğin hem mağaza içi hem de çevrimiçi kanallar için uygulamaları olduğunu gösterdiği biliniyor.


Kaynak Footwear News

1 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page