top of page
  • Izel Fenerci

Tanınan Derici Musa Evin:”Ukrayna'daki Türk Dericiler Zor Bir Zaman Geçiriyor.”


Deri sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteren Musa Evin: “Ukrayna’da yaşanan savaştan dolayı halihazırda yerleşik durumda yıkılmış/yanmış Türk mağazalarına destek verilerek yok olmalarının önüne geçilmesi gerekmekte.” diyerek konuya dair düşüncelerini dile getirdi ve hükümetin Ukrayna’daki Türk Deri Firmaları için acil önlem almasını istedi.

İstanbul Ticaret Odası'nın Meclis toplantısında konuşan Evin, deri sektörünün yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Konuşmasının devamında;

“Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle tüm dünya ekonomisi olduğu gibi ülkemizde olumsuz etkileniyor ve ne yazık ki deri konfeksiyon ve kürk sektörü en çok zarar gören sektörlerin başında yer alıyor. Rusya ve Ukrayna ile ihracat yapan ülkemiz sektörlerine devlet tarafından pozitif ayrımcılık yapılarak uzun vadeli krediler verilmesi, var olan kredilerin ertelenmesi biraz da olsa firmalarımızı rahatlatarak ayakta kalmalarını destekleyecektir”dedi.

Evin, 1993 senesinden beri deri konfeksiyon sektörünün öncü isimlerinden olan ve İTO ,TİM, TOBB gibi önemli STK’larda görev alıyor.
10 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page