top of page
  • Izel Fenerci

TİM VE THY ARASINDA SEVİNDİREN İŞBİRLİĞİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin resmi web sitesindeki habere göre;

TİM, İhracat seferberliği kapsamında ihracatçının hava kargo kullanımını arttırmak ve lojistik maliyetlerini azaltmak için Türk Hava Yolları ile indirimli hava kargo taşımacılığına yönelik önemli bir iş birliği anlaşması imzaladı.


THY'nin lojistik markası Turkish Cargo ile yapılacak İş birliği sayesinde , 22 ülkede 28 destinasyonda Türk ihraç ürünlerinin hava kargo ile taşınmasında yüzde 30'a varan indirim uygulanacak.

THY ve TİM arasındaki anlaşma ile toplam 5 milyar doların üzerinde ek ihracat gelirine ulaşılabileceği belirtildi.

İş birliği anlaşmasıyla ilgili yapılan protokol töreni, TİM Dış Ticaret Kompleksi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın katılımıyla gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu havayolu ulaşımının stratejik önem taşıdığını hızlı ve verimli bir ulaşım olduğunu uluslararası sosyal etkileşim sağladığını ve geleceğin en önemli lojistik modlarından biri olduğunu dile getirdi.

TİM Başkanı İsmail Gülle de törende Türkiye'nin ihracatla yükseleceğine dair konuştu.

Turkish Cargo'nun küresel salgının en zorlu döneminde ihracatın lojistik yükünü başarıyla sırtlaması ile “Güvenilir Tedarikçi Liman Türkiye” algısına da önemli bir destek verdiğini dile getirdi.

Turkish Cargo, ihracatçılara 22 ülkedeki 28 farklı destinasyon için yüzde 10-30 arasında değişen oranlarda indirim uygulayacak.


18 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page