top of page
  • Izel Fenerci

TOD’S İlk Yarıda %21.3 Gelir Artışı Yaşadı.


Luxury Group, 2023 yılının ilk yarısında, önceki yılın aynı dönemine kıyasla %21.7'lik bir gelir artışı bildirdi ve tüm markalar ve ürün kategorilerinde çift haneli büyüme yaşandı. Grubun Başkanı ve CEO'su Diego Della Valle düşüncelerini şu cümlelerle ifade etti;

"Bugün yayınlanan satış rakamları, Grubumuzun mükemmel ivmesini doğruluyor: tüm markalar, 2023 yılının ilk yarısında gelirlerde sağlam çift haneli büyüme kaydettiler. TOD'S ve Roger Vivier'ın sonuçları özellikle parlaktı, ürün kategorilerinin tamamında, müşterilerin ürünlerinin yüksek kalitesine, zanaatine ve tarzına olan artan takdirini doğrulayarak. Grubumuzun geniş mağaza ağıyla var olduğu Asya pazarları, gelirlerdeki büyümeye önemli bir katkı sağladı; aynı şekilde yerel talep ve turist alımlarıyla desteklenen iç pazardaki ve Avrupa'nın geri kalanındaki sonuçlardan da memnunuz,"

İlk Yarı Sonuçları

30 Haziran itibarıyla, İtalya merkezli grupun konsolide edilmiş geliri, tüm markalar ve ürün kategorileri çift haneli büyüme kaydettiği için, önceki yılın aynı dönemine göre %21.7 artarak 569.1 milyon euro oldu.

Bu nedenle, 2023 yılının ilk yarısında, Tod's markası geliri 283.3 milyon euroya %21.3 arttı, Roger Vivier'ın geliri %28.4 büyüyerek 152.5 milyon euroya ulaştı, Hogan'ın geliri %14.3 artarak 108.5 milyon euroya yükseldi ve Fay'ın geliri 23.5 milyon euroya, önceki yılın aynı dönemine kıyasla %19.8 arttı.

Ürün kategorileri açısından, deri ürünleri ve aksesuarlar kategorisi, yılın ilk altı ayında önceki yılın aynı aylarına göre %32.9 artışla 95.4 milyon euro olarak kaydedildi. Aynı dönemde, ayakkabı kategorisinden elde edilen gelir, bir önceki yıla göre %18.9 artarak 439.3 milyon euroya ulaştı ve giyim kategorisinden elde edilen gelir, yıl bazında %28.7 artarak 33.1 milyon euro oldu.

Mevcut mali yılın ilk yarısında, grup geliri İtalya'da %12.2 artarak 122.9 milyon euroya, önceki yılın aynı dönemine kıyasla Avrupa'nın geri kalan kıtasında %14.0 artarak 116.7 milyon euroya yükseldi. Çin'de TOD'S geliri 194.4 milyon euroya ulaştı ve önceki yılın ilk yarısına kıyasla %43.2 arttı, Amerika bölgesinde ise yıllık %1.8 düşüş yaşandı. Diğer yandan, dünyanın geri kalanında, şirketin geliri bu dönemde bir önceki yılın ilk altı ayına göre %19.4 artışla 97.9 milyon euro oldu. Diego Della Valle konu ile ilgili ileriye dönük düşüncelerini belirtti;

"Sağlam büyümenin, gelirlerin olumlu karışımının ve maliyetleri kontrol etmenin ve işletim verimliliğini artırmanın odak noktası olduğunu göz önünde bulundurarak, uluslararası düzeydeki makro ekonomik belirsizlik ve oynaklık rağmen, dönemin karlılığına ve tam yıl sonuçlarına olan güvenimiz tam,"


11 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page