top of page
  • Izel Fenerci

Versace, Ayakkabı Kategorisi Büyümeye Devam Ederken Yeni Odissea Sneaker'ı Piyasaya Sürüyor

Versace ayakkabılarına daha fazla önem verirken, İtalyan lüks markası önümüzdeki hafta en yeni spor ayakkabısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Odissea olarak adlandırılan Versace'nin en yeni spor ayakkabısı, markanın göksel seyahat ve yıldızların ilham kaynağı olarak adlandırdığı şeyle fütüristik bir tasarım sunuyor.

Markaya göre, basketbol ayakkabısını, delikli burunlu kauçuk tabanlar üzerine yerleştirilmiş hafif slip-on stili kesiyor. Kauçuklaştırılmış 3D La Medusa plakası, fütüristik bir etki için spor ayakkabının üst kısmını tamamlıyor.

sonbahar/kış 2022 ve öncesi koleksiyon filminde hem gündelik hem de daha resmi bir tarza sahip olarak görülen spor ayakkabı, siyah, beyaz, lacivert, pembe, kahverengi ve metalik gümüş olmak üzere geniş bir renk yelpazesine sahip.

Fiyatlar 925 dolar ile 1.050 dolar arasında değişiyor.

Versace'nin en yeni stili, resmi lansmanından önce bile sektörde tanınmaya başlamıştı.

Erkek ayakkabı modasında kalıplı kauçuk stiller önem kazandı.

Neiman Marcus ve Bergdorf Goodman'ın erkek moda direktörü Bruce Pask, konu ile ilgili olarak "Yeni Versace Odissea spor ayakkabıda gördüğümüz gibi spor ayakkabılara heykelsi bir kalite kazandırdığı için ilginç olan çok sayıda kalıplanmış kauçuk görüyoruz." dedi.

Bu lansman, lüks evde ayakkabı kategorisinde artan satışları da takip ediyor.

Versace'nin ana şirketinin Haziran ayındaki dördüncü çeyrek kazancında, Capri Holdings başkanı ve CEO'su John Idol, Versace markasının kadın ayakkabı satışlarının yaklaşık %70 arttığını söyledi.

Idol, “Kadın lüks moda ayakkabılarında otorite kazandıkça, elbise stilleri son derece iyi performans gösterdi ve moda ayakkabılarında %100'ün üzerinde artış gösterdi" dedi.Ek olarak; “Tüketiciler, bir dizi Versace kodu içeren stillere olumlu yanıt verdi.” 2022 mali yılında Versace geliri, markanın tarihindeki en yüksek seviye olan 1 milyar doları aştı. Idol'e göre, bu dönüm noktası, %34'lük gelir artışı sağlayan rekor dördüncü çeyrek sonuçlarından kaynaklandı. "Bu, markanın ivmesini ve stratejik büyüme girişimlerimizin başarısını gösteriyor." diyerek açıklama yaptı.

Versace'nin yeni Odissea spor ayakkabısı şimdi ABD'de ön satışa sunuldu ve dünya çapında 11 Temmuz'da piyasaya sürülecek.


10 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page