top of page
  • Izel Fenerci

Walmart, Robotlar ve Makine Öğrenimi ile 4 Yeni Yüksek Teknoloji Merkezi Açıyor.

Walmart, yüksek teknolojili bir sistem ile bazı yeni sipariş karşılama merkezlerini tanıtıyor.

Büyük perakendeci cuma günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki üç yıl içinde her biri robotik ve makine öğrenimi de dahil olmak üzere yüksek teknoloji ayarlamaları içerecek dört yeni "gelecek nesil" karşılama merkezi kuracağını duyurdu.

Bu merkezlerin ilki bu yaz Joliet, Illinois'de açılacak.

Walmart'ın ABD'deki inovasyon ve otomasyondan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı David Guggina, bu merkezlerin amacının "iş ortaklarımız için olumlu bir çalışma ortamı yaratmaya devam ederken, talep karşılama hızı konusunda bizim için tamamen yeni bir emsal oluşturmak" olduğunu yazdı. Walmart, merkezleri genellikle 12 adımlık sipariş karşılama sürecini sadece beş adıma dönüştüren otomatik bir depolama sistemiyle donatmak için akıllı sipariş karşılama çözümleri şirketi Knapp ile ortaklık kurdu.

Walmart'a göre, bu merkezler, milyonlarca öğeyi ABD nüfusunun %75'ine ertesi gün veya iki gün içinde sevk etme kapasitesine sahip olacak ve çoğu kontrol teknisyenleri kalite denetim analistleri ve akış yöneticileri gibi yeni teknoloji odaklı işlerde çalışan 4.000'den fazla çalışan istihdam edecek.

Walmart, bu dört merkezi stratejik olarak 4.700 mağazasını ve 210 dağıtım merkezini tamamlayan konumlarda açacağını söyledi.

Guggina, "Bu sipariş karşılama sistemi, müşterilerden siparişleri hızlı ve verimli bir şekilde almak için optimize edildi," diye yazdı. "Bu şekilde müşterilerimize, ihtiyaç duydukları şeyi, ihtiyaç duydukları anda iletmek etmek için Walmart'tan başka bir yere bakmamaları gerektiğini gösteriyoruz."

ABD mağazalarında, ofislerinde ve tedarik zinciri tesislerinde ilk çeyrekte personel olarak 50.000'den fazla işçi çalıştırmayı planladığını söyledi. Zorlu çeyreğe rağmen yöneticiler, şirketin yılın geri kalanında yoluna devam edebileceğinden emin olduklarını söyledi.

Walmart bu yıl satışların sabit para biriminde tüm yıl için yaklaşık %4 artmasını bekliyor.


6 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page