top of page
  • Izel Fenerci

World Footwear TASD Başkanı Berke İçten ile Aymod için söyleşi gerçekleştirdi.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berke İçten Aymod'u, Dünya Ayakkabı Kongresi'ni ve sürdürülebilirliğe dair gelişmeleri World Footwear’a anlattı.

İçten konuşmasında şunları söyledi;

“2023 Dünya Ayakkabı Kongresi 2023'te de Mayıs ayında olacak. Bu etkinliği ve Dünya Ayakkabı Kongresi'ni İstanbul'da yapacağız. Bildiğiniz gibi İstanbul kıtaların buluşma noktasıdır. Ayrıca bu etkinliği düzenleyeceğimiz için çok heyecanlıyız. Türk imalatçılarının onlarca yıldır iç piyasada çok fazla kaldıklarına inanıyoruz. Bu nedenle son 10 yılda Türk ihracatı artmaya başladı ve federasyonumuzun ve Başkan olarak benim misyonum, Türk firmalarını uluslararası alanda daha fazla bilinir kılmak ve Türk ayakkabı sanayisini daha küresel hale getirmektir. Bu nedenle Dünya Ayakkabı Kongresi'nin Türk ayakkabı sektörünün daha küresel ve daha uluslararası hale gelmesi için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz.

Aymod için yüksek katılımcı bekliyoruz.

Aymod Fuarı tarihi 2023 şubat ayının ilk haftası olacak, program şu an Micam'ın önünde ilerliyor. Bu nedenle, İtalya, İspanya ve Portekiz'den daha fazla uluslararası katılımcıyı kabul etmekten çok memnun ve mutluyuz.

Ayrıca daha fazla ziyaretçi ve katılımcı bekliyoruz.

Bu bir moda değil, bir zorunluluk olmalı.

Pandemi nedeniyle bahsettiğiniz gibi sürdürülebilirlik konuları biraz yavaşladı çünkü üretim daha önemli hale geldi. Bu dönemde sürdürülebilirlik, şirketlerin öncelikleri arasında ikinci ya da üçüncü sıraya yerleşti ancak dünyanın ve insanlığın geleceği için sürdürülebilirlik çok önemli. Bu bir moda değil. Bu bir zorunluluk olmalı. Biz de bu talep doğrultusunda firmalarımızın bu konuda gerekli hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Avrupa seviyesine ukaşmak için çalışıyoruz. Bununla birlikte sektörümüzün, dernek ve vakıflarının, teknik araştırma merkezlerinin hep birlikte iş birliği yaparak istenilen seviyeye gelmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz.”diyerek düşüncelerini dile getirdi.


8 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page