top of page
  • Izel Fenerci

Yürüyüş ve Koşu Ayakkabıları, Satışlarını 2021 Yılında %32 Arttırdı.

NPD Araştırma Grubu tarafından sağlanan yeni verilere göre, toplam performans ayakkabı satışları Ocak-Mart 2021 arasında bir önceki yıla göre % 32 arttı. , NPD satışları 2020 yılındaki ilk 3 aylık döneminde, geçen yıldaki 3 aya oranla 1.3 milyar $ 'dan 1.8 milyar $'a ulaştı.


NPD, erkek ayakkabı satışlarının 2021 yılının ilk çeyreği için 886,3 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Bu, önceki yıla göre 662,9 milyon dolara göre % 34 artış anlamına geliyor. Kadın ayakkabılarında satışlar bir önceki yıla göre % 32 artarak 2020 yılının ilk çeyreğinde 446,1 milyon dolardan 2021 yılının ilk çeyreğinde 590,1 milyon dolara yükseldi. Çocukların performans ayakkabısı satışları, geçen yılki orana göre 224,2 milyon dolardan% 26 artışla 2021 yılının ilk çeyreğinde 281,6 milyon dolara ulaştı.


COVID-19'un eyalete gelmesinden bu yana patlama yaşayan yürüyüş ve koşu ayakkabısı kategorilerinin bu büyümeyi tetiklemesi şaşırtıcı olmadı. NPD Grup'un kıdemli spor endüstrisi danışmanı Matt Powell, yürüyüşün büyük kazanan olduğunu ve satışların çeyrek yılda % 60 arttırdığını söyledi. İkinci olarak en büyük artış,% 32 büyüme gösteren koşu ayakkabılarından geldi. Powell “Sağlıklı bir hayat yaşamaya odaklanan ve aynı zamanda sosyal açıdan çevreden uzak kalmak isteyen tüketiciler görüyoruz. Her ikisinin de gerçekleşmesine izin veren herhangi bir faaliyet çok ilgi görüyor ”dedi. "Koşu ve yürüyüş, dışarıda yapabileceğiniz ve kendinizi çevreden uzak tutarak pandemide güvende hissedebileceğiniz aktivitelerdir." diyerek konuşmasını sürdürdü. Powell'a göre satışta başı çeken markalar ''Timberland, Columbia, Keen ve Salomon'''idi. Koşu için bu markalar ''Brooks, Hoka One One and On'' oldu. Powell, "Bu kategorilerin ilerleyen dönemlerde de piyasada daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum" dedi. Ancak Powell, ikinci çeyreğin ilk çeyrek kadar iyi olacağına inanmadığını belirtti. İlk çeyrekte COVID-19 aşılarındaki artış, daha erken bir Paskalya ve daha fazlası dahil olmak üzere, döneme yapay bir yükselme sağlayan birkaç etken olduğunu açıkladı. Ayrıca en büyük sıçrama - küçük bir kategoriden de olsa -% 174 ile artan futbol ayakkabısı talebi oldu.


Powell, "Bu, genellikle bahar aylarında satışının yükselmesini beklediğimiz bir kategori değil, ancak birçok okul geçen sonbaharda futbol oynamadı ve şu anda futbol oynuyorlar, bu nedenle futbol ayakkabısı satışları yükseldi," dedi.5 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page