top of page
  • Izel Fenerci

"Zegna, İtalya'da Yeni Lüks Fabrika Açıyor"

İtalyan moda grubu Ermenegildo Zegna, Perşembe günü yaptığı açıklamada, markalarının artan ihtiyaçlarını karşılamak için İtalya'nın kuzeyinde yeni bir lüks ayakkabı ve deri ürünleri fabrikası açacağını duyurdu.

12.500 metrekarelik tesis Parma yakınlarında yer alacak ve Aralık 2026'ya kadar tamamlanması bekleniyor. Şirketin açıklamasına göre, tesis 2027'de tam kapasiteye ulaştığında 300'den fazla kişiye istihdam sağlayacak.Piedmont bölgesinde merkezi bulunan ancak New York'ta listelenen Zegna grubunun bu hamlesi, lüks endüstrisinin zanaatkarlar konusunda sıkıntı yaşadığı bir dönemde İtalyan işçiliğini teşvik etmeyi amaçlıyor.

"Merkez sadece bir üretim tesisi olmayacak. Yeni bir zanaatkar neslinin eğitim alanı olarak önemli bir rol oynayacak, bu önemli becerilerin sürekliliğini sağlayacak ve 'Made in Italy' (İtalya'da Üretilmiştir) özgünlüğünü koruma çalışmalarında önemli bir görev üstlenecek," dedi başkan ve genel müdür Gildo Zegna.İtalyan grup, Zegna ve Thom Browne markalarına sahip olup, Estée Lauder Şirketleri ile uzun vadeli bir lisans anlaşması aracılığıyla Tom Ford Modasını işletiyor.


14 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page