top of page
  • Izel Fenerci

Blog; Clarks Arşivi Zara ve Clarks’tan İkonik Ayakkabı İşbirliği

Blog; Clarks Arşivi

Zara ve Clarks’tan İkonik Ayakkabı İşbirliği

Birleşik Krallık'ın tarihi ayakkabı markası Clarks ve global moda devi Zara, ikonik ayakkabı tasarımlarını yeniden hayata geçirmek için bir araya geldi. Bu işbirliği, küresel modada yeni bir trendin öncüsü olacak gibi görünüyor.

İngiltere'nin Somerset kasabasında, eski bir ayakkabı fabrikasının yerine kurulan Clarks Village alışveriş merkezi, hızla İngiltere'nin en popüler turistik destinasyonlarından biri haline geliyor. Clarks'ın 1825 yılında ayakkabı yapmaya başlamasından bu yana geçen zaman içerisinde marka, global bir ayakkabı devi haline geldi. Bugün, Clarks dünya genelinde 160 farklı ülkede ayakkabı satışı yapıyor. Ancak Clarks Village'in başarısının arkasında, markanın adının dışında doğrudan bir Clarks etkisi bulunmuyor. Zira, Clarks ayakkabıları artık Çin, Hindistan, Brezilya ve Vietnam gibi ülkelerde üretiliyor.

Bu tarihi ve global marka, şimdi Zara ile yaptığı işbirliğiyle moda dünyasında yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Bu işbirliği, Wallabee ve çöl botu gibi ikonik Clarks tasarımlarının Zara'nın özgün tarzıyla birleşmesini içeriyor. Her yeni tasarım, ayakkabının özgün silüetini koruyarak, yeni bir kalın krep tabanıyla geliyor. Wallabee modeli kadınlar için pembe ve ten rengi seçenekleriyle, çöl botu ise turuncu ve ten renkleriyle sunulacak. Erkek ve çocuklar için de bu seriden seçenekler bulunacak.

Bu heyecan verici işbirliği haberi, Zara'nın sahibi olan İspanyol Inditex şirketinin brüt karının %19 artarak 13,5 milyar Euro'ya ulaştığı bir dönemde geldi. Şirket, son ticaret sezonunda, 2021’in aynı dönemine göre %12 artışla başarılı bir satış grafiği çizdi.

Zara ve Clarks arasındaki bu işbirliği, iki markanın da öne çıkan özgün tasarımlarının birleşimiyle tüketicilere sıra dışı ve kaliteli ürünler sunmayı hedefliyor. Bu işbirliği, moda dünyasında yeni bir trendin başlangıcı olabilir ve tüketicilere hem konforu hem de şıklığı bir arada sunma potansiyeline sahip.


21 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page