top of page
  • Izel Fenerci

New Balance, Maine Üretim Tesisini 65 Milyon Dolarlık Yatırımla Genişletiyor.

ABD yapımı ayakkabı talebine yanıt veren New Balance, üretim kapasitesini ikiye katlama ve merkeze 200'den fazla yeni iş ekleme planları ile Maine, Skowhegan'da bulunan üretim tesisini genişletiyor. Spor ayakkabı şirketi, Skowhegan'ın Selectman Kurulu ile yaptığı bir sunumda, şu anda 250 çalışanı olan mevcut değirmen binasına ve şantiyeye 120.000 fit kare daha eklemek için inşaat ve sermaye ekipmanına 65 milyon $ yatırım yapmayı planladığını söyledi.

New Balance ayrıca mevcut 20.000 fit kareyi de yenilemeyi planlıyor ve gerektiğinde merkeze ek park yeri ve destek de sağlayacak.

Şirket, projenin 2024 sonunda tamamlanmasını planlayarak Ağustos ayının sonlarına doğru taşınmayı hedefliyor. Mevcut operasyonlar inşaat sırasında devam edecek. Genişleme, New Balance'ın 40 yılı aşkın bir süredir kısmen Skowhegan ortakları tarafından üretilen ABD yapımı ayakkabılarına olan talebin arttığını görmesiyle geldi. (New Balance, Skowhegan tesisini 1981'de satın aldı.) Diğer ayakkabı markaları yurtdışındaki üretimi çeşitlendirse bile, yerel üretim her zaman New Balance'ın işinin temelini oluşturdu.

ABD'de fabrikaları bulunan en büyük spor ayakkabı üreticisi olan New Balance, daha önce yerel yetenekleri sayesinde son iki yılda küresel tedarik zinciri kesintilerinden büyük ölçüde kaçınmayı başardığını söylemişti. Şirket, şu anda Aimé Leon Dore'un yaratıcı yönetmeni Teddy Santis tarafından yönetilen Made in USA bölümüne yatırım yapmaya devam ediyor.

Mart ayı sonlarında New Balance, Methuen, Mass.'da 80.000 metrekarelik yeni bir fabrika açarak ABD'deki beşinci ayakkabı fabrikasını açtı. Bina 20 milyon dolarlık bir tadilattan geçti ve şu anda markanın popüler Made 990v5 koşu ayakkabısını üretmekle görevli 90'dan fazla kişiyi istihdam ediyor. Amerikan Giyim ve Ayakkabı Derneği (AAFA), 25 Nisan Salı günü New York City'deki The Plaza Hotel'de düzenlenen 2023 American Image Awards Galasında New Balance Athletics Inc.'i Yılın Şirketi olarak onurlandıracağını söylemişti. AAFA'ya göre New Balance, New England'da sahip olduğu beş ve Flimby'de bir fabrikayla, değerlere dayalı kültürü ve yerel üretime uzun süredir bağlılığıyla tanınıyor.


12 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page