top of page
  • Izel Fenerci

Ortak Akıl Ortak Payda Ortak Çalışma

-Türkiye Haberleri-


Dünya Gazetesi'nden alınan bilgilere göre;

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentteki ayakkabı üreticileri ve esnafının elinde kalan ürünler satın alarak yardım sahibi aile ve çocuklara bayram hediyesi olarak vereceğini bildirdi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, tam kapanma sürecinde esnaf ve halka destek sağlamak amacıyla birtakım kararlar aldıklarını belirtti.


Ayakkabı sektörünün temsilcileriyle görüştüklerini, mağdur üreticilere destek verme kararı aldıklarını dile getiren Şahin, üretici ve esnaflardan alınan ayakkabıların bayram hediyesi olarak çocuklara da dağıtılacağını ifade etti.


Şahin, "Bayram ayakkabısı alındığında yastığının altına koyduğunu, sabaha kadar öyle uyuduğunu dile getirdi. Çocuklar için ayakkabının bayramın habercisi olabildiğini ve Bayram telaşının da esnafa bereket getirdiğini dile getirdi. Sözlerine devam ederken salgın nedeniyle meydana gelen tam kapanmada buradaki mağduriyeti gidermek gerekliliğini de vurguladı.


Şahin ayrıca Ayakkabı sektörünün Gaziantep'in ana damarlarından biri olduğunu, İstihdam, ihracat yapıldığını ve ekonomi ürettiğini söyledi. ''Biz de iyi günde ve kötü günde halkımızla kader birliği yaptık. O gün bugün. Biz bayram öncesi ayakkabıcı esnafımızın elinde ne ürün varsa alacağız. Bayramda çocuğuna ayakkabı alamayan ailelere götüreceğiz, hediye edeceğiz. Çocukların bayramdaki gülüşlerini, gözlerindeki heyecanlarını artıracağız." diyerek sözlerini tamamladı.Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce ise ayakkabıcıların kapanmadan dolayı zor günler geçirdiğini, belediyenin aldığı destekleme kararının kendilerini sevindirdiğini ifade etti. Belediyenin işbirliği ile birlikte ortak amaçlar doğrultusunda hareket edildiğini ve Fatma Şahin'e olan minnetini belirtti.


Erkek, bayan ve çocuk spor ayakkabısı gibi çeşitli ayakkabılar için belediye ilk etapta 400.000 TL'lik ayakkabı alındığını, ikinci etabın ise devam edeceğini bildirdi.


Gaziantep, yapılan bu eylem ile perakendecisine, toptancısına ve imalatçısına ve şehirde yaşayanlara destek oldu.1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page