top of page
  • Izel Fenerci

Tüm Zamanların, Dünyanın En Pahalı 15 Ayakkabısı

Dünyanın en pahalı ayakkabılarını hiç merak ettiniz mi? Fiyatları binlerce dolara kadar ulaşabiliyor. Bunları tek tek keşfetmek için makaleyi okuyabilirsiniz.

Dünyanın en pahalı ayakkabılarının neden bu kadar pahalı olduklarını merak ediyor musunuz? Eğer öyleyse, yalnız değilsiniz.Aslında, bu ayakkabıları ve onları satın almak için harcanan parayı merak eden pek çok insan var. Size dünyanın en pahalı 15 ayakkabısını göstereceğiz. Ayakkabılar çok çeşitli fiyat aralıklarında ve çeşitli malzemelerden yapılmış.

Bir ayakkabı tasarımının kalitesi ne kadar yüksekse, ayakkabılar o kadar pahalı ve zahmetli hale gelir. Sonuç olarak, birinci sınıf ayakkabı tasarımcıları ayakkabılarını yapmak için son derece pahalı malzemeler kullanırlar. Bu ayakkabı çiftlerinin fiyatları binlerce ile milyonlarca dolar arasında değişiklik gösteriyor. Dünyada şimdiye kadar satılan en pahalı ayakkabılardan bazılarının fiyatlarına gelin bir göz atalım.

Louis Vuitton Manhattan Richelieu– 10.000 DolarModa endüstrisindeki lüksün zirvesinin Louis Vuitton tarafından temsil edildiği söyleniyor. Sonuç olarak, nihai sonucun son derece ayrıntılı olması bekleniyor. Ve bu, bu ayakkabıların el yapımı, vintage esintili tasarımında belirginleşiyor. Ayakkabının ayrıntılı dikiş tasarımı ve hassas delik motifi ile birlikte mumlu timsah derisi, 10.000 $'lık bir fiyat ile değer biçiliyor.

Nike Air Mag 2016 – 26.000 Dolarİkonik bilimkurgu gişe rekorları kıran Geleceğe Dönüş II, 2016 Air Mag için ilham kaynağı oldu. Otuz yıl sonra, bu çiftteki otomatik bağlama işlevi ve ışıklar filmlerden özel efektler kullanılarak elde edilmiş olsa da, tüm bu teknoloji çoktan gerçek oldu. Bu motorlu spor ayakkabılar pille çalışıyor. Son derece nadir bir ürün çünkü marka bunlardan sadece 100 adet üretmiş. Bu spor ayakkabılar şu anda ortalama 26.000 $ ile piyasa fiyatından satılıyor.

Testoni Erkek Elbise Ayakkabısı – 30.000 Dolar


Testoni ayrıca erkekler için şık ayakkabılar da üretiyor. İtalyan işçiliğine bir katkı olarak hizmet ediyorlar ve ayakkabılar dünya çapında geniş bir oranda değer görüyor. Bu spor ayakkabı tamamen suya dayanıklı ve son derece hafif bir ürün.

Hermès Birkenstock Sandalet – 34.000 – 76.000 Dolar

Hiç, bir Hermes çantasını parçalara ayırır mıydınız? Çoğu insan yalnızca konsepti saldırgan bulabilir, ancak bir Brooklyn topluluğu olan MSCHF konsepti gerçekten saldırgan buldu ve Alman Birkenstock sandaletlerinin mantar tabanını kendisininkiyle birleştirdi. Biraz garip bir kombinasyon olsa da, moda hayranlarından övgü aldı ve şimdiden üç çift satıldı. Sandaletlerin maliyeti 34.000 ila 76.000 dolar arasında değişiyor.

Testoni Ayakkabıları – 38.000 Dolar


Markanın yüksek fiyat etiketini nasıl haklı çıkardığı düşünüldüğünde, her şey bu markanın kullandığı en ileri Norveç tekniğine bağlıyor. Oldukça sağlam olan bu ayakkabıların derisini üretmek için dünyanın en pahalı timsah derisi kullanıldı. Testoni 1929'dan beri piyasada olmasına rağmen işçiliği zamanının çok ilerisinde. Bu ayakkabıların yüksek su direnci, yüksek fiyatlarının bir diğer önemli faktörü.


Nike So Cal Air Force 1 Supreme Max – 50.000 Dolar


Nike'ın listesinde bir sonraki, en pahalı Nike ayakkabılarından biri olan fütürist görünümlü Air Force 1 Supreme Max. Elmaslarla süslenmiş bir gösteri olan Air Force One serisiyle karşılaştırıldığında, bu çift çok daha fazlasını yapıyor. Bu ayakkabıların gövdesindeki parlak neon süslemeler abartılı görünse de sofistike stili güçlendiriyor. Bu ayakkabıların tabanı 3 M floresan malzemeden oluşurken, üst kısmı birinci sınıf deri ile kaplanmış.

Air Jordan Gümüş Ayakkabı – 60.000 Dolar


İlk çıkışından bu yana, bizzat Michael Jordan tarafından imzalanan bu şık Air Jordan ayakkabı çifti, tüm dünyadaki spor ayakkabı tutkunlarını kıskandırdı. Bu spor ayakkabıların en güzel özelliği, ne kadar rahat giyildikleri. Bu Air Jordan'lar, üzerlerindeki zarif gümüş detaylar nedeniyle en pahalı basketbol ayakkabıları olarak biliniyor. Michael Jordan hayranlarından biriyseniz ve bunlardan bir çift satın almak istiyorsanız, onlar için 60.000 $ ödemeye hazır olun.

Nizam Sikandar Jah'ın Ayakkabıları - 160.000 Dolar18. yüzyılda Haydarabad Nizamı Sikandar Jah bir zamanlar bu ayakkabılara sahipti. Hassas ve inanılmaz derecede karmaşık tasarım şimdiye kadar gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor. Sayısız yakut, zümrüt, elmas ve diğer pahalı değerli taşlarla kaplı ayakkabının tamamını işlemek için altın iplik kullanılıyor. 160.000 dolarlık ayakkabı Toronto merkezli bir müzede sergileniyordu ancak alındı.Neyse ki, biraz hasarlı olsa da tamamen iyileştirildi.

Kathryn Wilson'ın Pompası - 400.000 Dolar


Yeni Zelandalı tasarımcı Kathryn Wilson, bir hayır kurumu müzayedesinde çarpıcı tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu ayakkabıların her bir çiftinin yapımı yaklaşık 50 saat sürdü. Ve bir milyon pound değerinde elmas içerdikleri düşünülürse bu fiyatın makul olduğu düşünülüyor. Bu süre zarfında, her bir elmas birer birer manuel olarak yapıştırıldı. Müzayedede, bu abartılı görünen ayakkabılar tam 400.000 $ getirdi!

Tom Ford Özel Loafer'lar - 2 Milyon DolarNick Cannon, 2014 America's Got Talent'a başkanlık ederken bir açıklama yapmak istedi. Ayrıca 2 milyon dolarlık elmas işlemeli bir çift spor ayakkabı giyerek beklentileri aştı. Tanınmış mücevher tasarımcısı Jason Arasheben, Tom Ford ayakkabılarını kendisi için özel olarak yarattı ve göz alıcıydı. Beyaz altın, 14.000'den fazla tam kesim, yuvarlak beyaz elmasla titizlikle süslendi. Toplamda şaşırtıcı bir 340 karatlık ayakkabı yaratıldı. Göz kamaştırıcı spor ayakkabıların yaratılması yaklaşık bir yıldan fazla sürdü.


Stuart Weitzman Rita Hayworth Topukları - 3 Milyon DolarEski Hollywood'un sevgililerinden Rita Hayworth, Stuart Weitzman'ın yıldızın bir çift küpesini ayakkabıya dönüştürmesiyle moda tarihinde bir yer edindi. Bu topuklar, imalatında kullanılan muhteşem, hafif Sienna Saten kumaşı nedeniyle öne çıkıyor. Ayakkabıların ortasında belirgin bir şekilde sergilenen küpeler, tüm takımı saf bir şiire dönüştürüyor. Bu çiftin burun kısmındaki saten fırfır, zarif zarafetine rağmen pırlanta, safir ve yakut gibi çeşitli değerli taşlarla süslenmiş. Bu 3 milyon dolarlık burnu açık topuklu ayakkabılar, Hayworth'un kızı Prenses Yasmin Ağa Han'a ait ve satılık değil.

Harry Winston Yakut Terlik – 3 Milyon Dolar


Oz Büyücüsü'nün 50. yıl dönümü, mücevher tasarımcısı Harry Winston'ın oğlu Ron Winston'ın akla gelebilecek en zengin şekilde kutlamak istediği bir şeydi. Bunu, genç Dorothy'nin giydiklerine benzer bir çift yakut terlik yaparak yapmaya karar verdi. 4.600 yakutla özenle yapılan bu ayakkabılar, lüksün doruk noktası. 50 karat pırlanta ve 1.350 karat yakut içeren bu göz alıcı ayakkabılar 3 milyon dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Debbie Wingham Topuklu Ayakkabı – 15.1 Milyon Dolar

Gösterişli ürünler üretme konusunda deneyimli olan Debbie Wingham, bu korkunç derecede pahalı çifti bir doğum günü hediyesi olarak geliştirmesi için işe alındı. Yüksek topuklu ayakkabılar, aşırı fiyat etiketini açıklayan dünyanın en pahalı değerli taşlarından bazılarıyla hazırlanmış. Plaka som altından, ayakkabının gövdesi ise platinden yapılmış. Bu ayakkabıların geri kalan kısımlarında kullanılan deri 24 ayar altınla boyanmış. Bu değerli çift ayakkabı 18 ayar altın iplik kullanılarak birbirine dikilmiş.

Passion Diamond Ayakkabı – 17 Milyon Dolar

Şimdiye kadar yapılmış en pahalı ayakkabılardan biri, Jada Dubai ve Passion Jewelers arasındaki bir işbirliğiydi. Stiletto topuk pompalarının fiyatı 17 milyon dolar ve iki adet 15 ayar D sınıfı elmas içeriyor. Döşemeyi süslemek için ek 238 elmas kullanılmış. Yetenekli ayakkabıcıların onu saf altından yaratması 9 ay sürmüş. Satılıp satılmadığı henüz bilinmiyor.

Ay Yıldız Ayakkabıları - 19.9 Milyon Dolar

Değeri 20 milyon doları aşan bu topuklu ayakkabı saf altından, 30 karat elmastan ve 1576'dan kalma bir göktaşından yapıldı.Gökdelen şeklindeki topuklar som altından yapılmış ve vampir elmaslarla kaplı. İlk 24 ayar altın ayakkabı çifti, 2017 yılında Antonio Vietri tarafından yaratıldı ve 32.000 dolara mal oldu. Bunlar helikopterlerle müşterilere teslim edildi.

38 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page