top of page
  • Izel Fenerci

Yeni Atanan Ticaret Temsilcisine AAFA, Taleplerde Bulundu.

İTKİB'in haberine göre, ABD’de sektör kuruluşu Amerikan Hazır giyim ve Ayakkabı Birliği (AAFA), yeni atanan Ticaret Temsilcisi Katherine Tai’a mektup göndererek bazı taleplerde bulundu.

Biden yönetimi tarafından bir süre önce atanan ABD Ticaret Temsilcisinden, AAFA Yönetimi öncelikle Section 301 çerçevesinde Çin’e yönelik uygulanan inceleme ve sonrasındaki cezai vergilerin tekrar kontrol edilmesini talep etti.

AAFA Yönetimine göre Çin’e yönelik cezai vergilerin ABD halkına, ABD hazır giyim ve ayakkabı sektörüne zarar verdiği bu yüzden bu kararın gözden geçirilmesi gerektiği belirtildi. AAFA Yönetimi ayrıca Airbus-Boeing ihtilafında şimdilik varılan geçici ateşkes ve vergilerin, karşılıklı olarak 4 aylığına dondurulmasını memnuniyetle karşıladı. Yaşanılan bu soruna daimî bir çözüm getirilmesinin gerektiğini belirtti.

AAFA Yönetimi diğer bir talep olarak da African Growth and Opportunity Act (AGOA) Anlaşmasının da 10 yıllığına uzatılmasını desteklediklerini Ticaret Temsilcisine iletti.6 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page